Wielki piknik „Piastów dla Ani”

Piastów

Już w sobotę, 3 czerwca odbędzie się duży piknik charytatywny dla 13-letniej Ani chorującej na zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji, czyli tzw. Klątwę Ondyny. Choroba uniemożliwia samodzielne oddychanie podczas snu. Przyjdźcie na Stadion Miejski w Piastowie, przygotowano wiele atrakcji! Każda złotówka jest cenna, by pomóc dziewczynce w walce z chorobą.

Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Adam Kornacki. A zacznie się ona w iście rockowym stylu, bo o godz. 12.00 na scenie wystąpi zespół Natural Made Rockers. Godzinę później odbędzie się oficjalne otwarcie pikniku. Oprócz tego w planach są: występy zespołów tanecznych i wokalnych, spektakl Teatru „Maska”, Brozi Magic Show, pokazy ratownictwa medycznego, grupy rekonstrukcyjne, koncert Marcina Błądzińskiego i wiele innych atrakcji dla Małych i Dużych.

Ale to nie wszystko. Przygotowano atrakcje dodatkowe: samochód rajdowy, pokaz ratownictwa medycznego, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Five-O-Deuce, Piastowski Klub Planszówkowy (oprócz gier będzie turniej Munchkina), wymiana książek Półki do Spółki, stoisko Majsterkowo, Smykałka, harcerskie stoisko militarne, escape room, punkt medyczny Centrum Medycznego Zdrowie z ul. Kleszczowej, kawiarenka szkolna. 

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na operację nastolatki. – Podczas pikniku będziemy zbierać pieniądze na operację Ani Ługowskiej chorującej na zespól hipowentylacji pochodzenia centralnego. Operacja ma uwolnić Anię od respiratora, który towarzyszy jej każdej nocy od urodzenia – informują organizatorzy. 

Dziewczynka jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Piastowie. W zbiórkę pieniędzy na jej operację  aktywnie włączyli się koledzy z klasy, młodzież ze szkół w Piastowie, Pruszkowie i innych miejscowościach, a także sportowcy, dziennikarze, artyści. Pomóc może też każdy z nas. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji Zdążyć z Pomocą: Bank BPH SA 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615. WAŻNE! W tytule przelewu należy wpisać: 6797 Ługowska Anna – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Zajrzyjcie na facebookową stronę poświęconą walce o zdrowie Ani, jeśli nie jest Wam obojętny jej los. Utworzono też specjalne wydarzenie dotyczące nadchodzącej imprezy „Piastów dla Ani”.

Na wydarzenie zaprasza Adam Kornacki:

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.