„Wielka Warszawa” oficjalnie wycofana z Sejmu!

Region

Zgodnie z piątkowymi zapowiedziami posła PiS Jacka Sasina, kontrowersyjny projekt ustawy o ustroju m. st. Warszawy został wycofany z dalszych sejmowych prac.

Po wielu tygodniach głośnych protestów samorządów i mieszkańców podwarszawskich gmin, pomysł utworzenia „wielkiej Warszawy” trafił do kosza. Oficjalnie potwierdza to komunikat zamieszczony na stronie internetowej niższej izby parlamentu. Jak już informowaliśmy, nie oznacza to, że PiS rezygnuje z wdrożenia idei metropolii. Wręcz przeciwnie. Na tej samej piątkowej konferencji prasowej poseł Sasin zapowiedział przeprowadzenie konsultacji i dalszych działań w tej sprawie.

Wycofanie projektu z Sejmu to na razie jedynie sygnał, że partia rządząca rezygnuje z wprowadzenia ustawy w proponowanym dotąd kształcie. Czy samorządowcy przeciwni złożonemu projektowi mają podstawy, aby ogłosić zwycięstwo? Wszystko wskazuje na to, że byłoby to przedwczesne. Wielu z nich w rozmowach z nami wyraża obawy, że ten krok ma na celu delegitymizację ich działań, w tym starań o przeprowadzenie lokalnych referendów, w których głos na temat połączenia z Warszawą mają zabrać mieszkańcy.

Przypomnijmy, że referenda mają odbyć się w Pruszkowie, Grodzisku, Michałowicach, Milanówku,  Piastowie, Podkowie Leśnej i Brwinowie. Jak komentował dla nas „na gorąco” po zapowiedziach zdjęcia kontrowersyjnego projektu z agendy sejmowej Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa, przygotowania do głosowania będą trwały nadal. – Nie wiadomo jaka będzie następna zaproponowana ustawa. Mówi się coś o konsultacjach, ale nie wiadomo czego miałyby one dotyczyć. Bez unieważnienia uchwały o przeprowadzeniu referendum nie możemy nie podejmować działań, które są w kalendarzu referendalnym – zaznaczył.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.