Większy ruch na ul. Działkowej. Zrobiło się niebezpiecznie?

Pruszków

Odkąd otwarto tunel w ciągu ul. Działkowej w Pruszkowie ruch samochodów w tym rejonie zwiększył się. Zdaniem mieszkańców zrobiło się mniej bezpiecznie. Jeden z czytelników zwraca uwagę na słabo oświetlone skrzyżowanie wraz z przejściem dla pieszych i przystanek autobusowy.

Wiadomość w tej sprawie otrzymaliśmy między innymi od czytelnika Adriana. – Piszę w sprawie niebezpiecznego skrzyżowania ulic Działkowej, Akacjowej i Młodości. Wielokrotnie zwiększyła się liczba samochodów, które w większości nie dostosowują swojej prędkości do warunków drogowych oraz znaków. Na skrzyżowaniu znajdują się również pasy dla pieszych, z których po zmroku korzystają dzieci wracające autobusem ze szkoły. Sam byłem świadkiem jak kierowca omijając autobus stojący na przystanku o mało co nie wjechał w dzieci prawidłowo przechodzące przez pasy. Skrzyżowanie nie jest doświetlone, a przez to kierowcy nie widzą pasów dla pieszych – pisze czytelnik.

Co więcej, przystanek autobusowy umieszczony jest przy chodniku o szerokości ok. 80 cm. Czytelnik zwrócił się do władz z prośbą o zareagowanie na te problemy. Nasza redakcja otrzymała odpowiedź. – W nawiązaniu do zgłoszenia, została dokonana przez pracowników Wydziału Realizacji Inwestycji, wizja lokalna w terenie. Skrzyżowanie ul. Działkowej z ul. Akacjową jest doświetlone dwoma oprawami oświetleniowymi. Od strony osiedla Parzniew (gmina Brwinów) dodatkowo ustawiono reflektor doświetlający skrzyżowanie. 6 listopada pracownicy WRI dokonają kontroli oświetlenia w godzinach wieczornych, w celu podjęcia decyzji co do dalszych kroków w tej sprawie – odpowiedział Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa.

O doświetlenie tego skrzyżowania prosił w ubiegłych latach burmistrz gminy Brwinów. – Prosiliśmy o postawienie trzech lub czterech lamp w tym miejscu, jednak wnioski pozostały bez odpowiedzi. Jeśli mnie pamięć nie myli, było to około 5 lat temu. Takiej zmiany może dokonać tylko zarządca drogi – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Po sygnale czytelnika, miasto Pruszków zamierza doświetlić skrzyżowanie. – Wizja w terenie dokonana w godzinach wieczornych potwierdziła konieczność doświetlenia skrzyżowania ul. Działkowej i ul. Akacjowej. Gmina Pruszków ustawi dodatkowe słupy oświetleniowe. Przewidywany termin, do końca listopada br. – poinformował Makuch.

Pruszkowski urząd ma w planach przebudowę ul. Działkowej na odcinku od tunelu do ul. Dębowej. Na skrzyżowaniu z ul. Akacjową i ul. Młodości pojawi się rondo. Po obu stronach jezdni znajdą się ścieżki rowerowe z dopuszczeniem ruchu pieszego, pojawią się również zatoki autobusowe. Rozpoczęcie prac planowane jest na 2020 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 35

35 odpowiedzi na “Większy ruch na ul. Działkowej. Zrobiło się niebezpiecznie?”

 1. Wilku Straszny pisze:

  Państwo pozwolą, że się przedstawię…Jestem Wilku Straszny i polecam się do wspaniałych i konstruktywnych dyskusji. Tylko zastrzegam sobie, aby nikt nie podszywał się pod mój nick, bo go zastrzegłem w Urzędzie Patentowym. Mam skrajne poglądy i nie wacham się ich bronić. Od dzisiaj będę tu częściej zaglądał i wywoływał jakieś fajne tematy, bo widzę, że jest tu z kim porozmawiać.

 2. Wolny gonsim pisze:

  To jest nasza inwazja na wasze śmieszne miasteczko które podbijemy lada dzień. Już was uśpilismy zatrówając was gazem sortowniczym a teraz oddział ałtomobilny wyruszył przejąć wasze drogi i sparaliżować te śmierdzące fekaliami bloki w których się obecnie gnieździcie

 3. Głos pisze:

  Ten kto zaprojektował to połączenie między Działkową/Gomulińskiego powinien odpowiedzieć karnie…Wyjeżdżając i chcąc włączyć się do ruchu w ul Działkową ZERO widoczności od strony ulicy Błońskiej, już kilka razy widziałem tam niebezpieczne sytacje… Zobaczycie, jeszcze nie raz o dzwonie w tym miejscu będzie słychać!

  • Wilku Starszy pisze:

   Bo tam powinno być rondo, które po pierwsze daje każdemu wlotowi równe szanse na wjazd, a po drugie zmusza przy dojeździe do zmniejszenia prędkości.

 4. mła pisze:

  jak co ko lwiek może być oświetlone oprawami oświetlenionwmi,oprawy same świecą ????

 5. Dawno nie byłam pisze:

  Dawno tamtędy nie jeżdżę. Czy coś się zmieniło na skrzyżowaniu Działkowej z Przyszłości? Wyjazd z Działkowej w stronę świateł przy BP był po prostu tragiczny odkąd przebudowano Działkową kilka lat temu. To powinni poprawić, jeśli tego jeszcze nie zrobiono.

  • Wilku Starszy pisze:

   To skrzyżowanie należy przebudować na rondo. To jest książkowy przykład sytuacji, gdzie powinno być zbudowane rondo – skrzyżowanie o więcej niż 4 wlotach.
   Tutaj wizualizacja, praca nie jest moja:
   http://i.imgur.com/fGtW5Ym.jpg

   Powinny to zobaczyć władze powiatu i miasta, bo Przyszłości jest drogą powiatową, a Działkowa gminną. I w sumie MZDW też, bo Wojska Polskiego jest wojewódzka.

 6. obserwator pisze:

  Co cwańszy kierowcy widząc korek przy pomniku skręcają w ul. Helenowską i jadą przy bloku Wojska Polskiego 72 ,często po chodniku przy samych klatkach . Następnie ” gardłem” między pawilonami rozganiając mieszkańców Os. Staszica. A, to co się dzieje na parkingu przed pawilonami to dramat !!! Gdzie policja, straż miejska i administracja Os. Staszica ?

  • Wilku Starszy pisze:

   Cicho tam smierdziuchu! „sam se stój w korku jak lubisz! A normalni ludzie niech jeżdżą dalej jak chcą i kombinują jak są sprytni…

 7. Karool pisze:

  Można było zrobić wcześniej remont Gomulińskiego co zdecydowanie odciążyłoby by Działkową ale wiadomo to jest Pruszków i myślenie o mieszkańcach nie jest mocną stroną włodaży tego miasta.

 8. A pisze:

  Pab Burmistrz Kosiński składał wniosek? Pytanie czy się dołoży? Z jakiej racji Pruszków ma inwestować w przejścia prowadzące na osiedle w Parzniewie, które służą mieszkańcom obu osiedli? I jeszcze pretensje do władz Pruszkowa.

 9. Czasem tam jadący pisze:

  Szkoda, że nikomu do łba nie przyszło, by w trakcie budowy tunelu wyremontować Działkową. Ale cóż, szkoda czasu na myślenie…

  • @Czasem tam jadący pisze:

   szkoda, że nikomu nie przyszło do „łba”, żeby się zorientować w sytuacji dlaczego ulica nie jest wyremontowana zanim napisze durny komentarz. Cóż szkoda czasu na myślenie….

  • Q pisze:

   Może dlatego żeby nie rozjeździł nowej ulicy ciężki sprzęt pracujący przy budowie tunelu i torowiska? Ahh ludzie to jednak nie myślą

 10. As pisze:

  Serio serio? No kto by pomyślał, że jak zrobią drugą przeprawę przez tory, to się ruch zwiększy…

 11. Bogdan pisze:

  Ciekawe co za Janusz wymyślił progi zwalniające. Działkowa to nie jest osiedlowa uliczka, tylko ulica zbiorcza łącząca dwie ważne części miasta. Progi zwalniające należy jak najszybciej usunąć.

  • Janusz pisze:

   No jasne, wtedy Bogdan będzie mógł jechać 100km/h i prędzej czy później kogoś zabije. Bogdan – pamiętaj ,że nadal żyjemy w Azji gdzie większość kierowców w chwili siadania za kółkiem zamienia się w małpę wczesnego etapu rozwoju i nie ogarnia podstawowych praw fizyki. Progi są potrzebne i jeszcze długo, długo będą.

   • none pisze:

    Może akurat Bogdan chce sobie jechać 30km/h, ale te progi powodują, że musi za każdym razem zwalniać do 0, żeby nie zahaczyć podwoziem? Nie każdy jeździ Kamazem, jak Ty.

    • Wilku Starszy pisze:

     Czy zahaczyłeś kiedyś podwoziem o tamten próg?

     • none pisze:

      Owszem. Jadąc z przepisową prędkością zahaczyłem o tamten próg. I nie, samochód nie był tuningowany – po prostu jest niżej zawieszony (niektóre samochody tak mają firmowo).

   • Www pisze:

    Niestety muszę się zgodzić choć komentarz trochę obraźliwy.
    Wiekszosc wsiadajaca do auta zamienia się automatycznie w psa który jest za ogrodzeniem.

   • Gość pisze:

    Ujął to Pan idealnie!

  • Kasia pisze:

   Bogdan powinieneś zmienic imie na Janusz!!! Wlacz myślenie

 12. realista pisze:

  Tamto skrzyżowanie to światła powinny być. Współczuję mieszkańcom. Droga i jej brak jakości to też porażka.

  • Www pisze:

   Dokładnie! Poza oświetleniem powinno powstac tymczasowa sygnalizacja dopóki nie doczekamy ronda po remoncie tej drogi.

 13. czosnek pisze:

  i bardzo niech stoja teraz cebulaki za te dzwonienie na straz miejska teraz z tego smisznego osiedla

 14. J pisze:

  Przystanek autobusowy w chwili obecnej powinien znajdować się w ciągu ulicy działkowej tj. po wykonanym lewo skręcie. Jest tam dostatecznie dużo miejsca na zrobienie zatoki autobusowej, tak aby postój autobusów na odbiór pasażerów nie kolidował z ruchem innych aut. Poza tym należy zbadać czy jeden wjazd od strony działkowej na osiedle jest wystarczający ponieważ, generuje on duże obciążenie przez wjeżdżających i wyjeżdżających z osiedla, którzy muszą ustępować jadącym wzdłuż działkowej (Akacjowa potrafi stać aż za rondo), a słaba widoczność zwłaszcza wyjeżdżając z Akacjowej ogranicza przepustowość tego skrzyżowania.

 15. WolF pisze:

  Teraz jest tak: rano korek do wyjazdu z osiedla. Po południu korek na Akacjowej do ronda na Powstańców. Piesi faktycznie powinni mieć tak dobre warunki- szczególnie że chodnik na Działkowej jest podziurawiony i z dołami, lub od strony osiedla Parzniew2 wogóle go nie ma. Kwestia czasu t0 wypadek z udziałem wymuszających wciąż z podporządkowanej drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły