Więcej pociągów, ale bez ZP

Region

W związku z uruchomieniem drugiej krawędzi peronu w Pruszkowie wchodzi w życie nowy rozkład jazdy. Pociągów będzie więcej, ale zniknie popularna autobusowa linia zastępcza ZP.

W tym wypadku sprawdziły się obietnice kolejarzy, którzy zapowiadali uruchomienie drugiej krawędzi pruszkowskiego peronu i dokończenie toru w kierunku Warszawy na początku listopada. To niestety zła informacja dla pasażerów, którzy przyzwyczaili się do autobusowego połączenia ze stolicą i zamiast z pociągów nadal korzystali z linii ZP. – Od 8 listopada zmianie ulega rozkład jazdy linii S1 i R1. Dostępne będą obie krawędzie peronowe stacji Pruszków. Autobusy linii ZP będą jeździły do 9 listopada włącznie. Od 10 listopada na trasie linii 717 wracają przystanki sprzed remontu czyli:  Rondo Zesłańców Syberyjskich, Berestecka,  Śmigłowca i Popularna – informuje Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM.

Jakich jeszcze zmian możemy się spodziewać? Wracają „stare” zasady honorowania biletów w ramach wspólnej oferty ZTM i KM. Na szlaku ma pojawić się więcej pociągów KM i SKM.

Rozkład jazdy Kolei Mazowieckich dostępny jest tu. SKM tu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.