Więcej kontroli w rejonie PKP

Milanówek

Strażnicy miejscy z Milanówka wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei częściej patrolują okolice stacji PKP w mieście-ogrodzie. Na ich „celowniku” są przede wszystkim osoby przechodzące przez torowisko w miejscach niedozwolonych.

„Dzikie” przejścia przez tory to niestety częsty widok w tych miejscowościach na linii 447, gdzie trwają jeszcze prace budowlane w podziemnych przejściach dla pieszych. Tak jest m.in. w Milanówku. – Tunel pod torami PKP pozostaje nieczynny dla ruchu pieszych, co stwarza niebezpieczne sytuacje w rejonie stacji kolejowej. Liczne zgłoszenia, obserwacje funkcjonariuszy i mieszkańców wskazują, że wciąż duża grupa osób pokonuje drogę na peron PKP właśnie przez tory – informują milanowscy strażnicy miejscy.

Jak dodają, działając z porozumieniu ze Strażą Ochrony Kolei, zwiększona została liczba patroli w rejonie stacji PKP w Milanówku. – Zwiększenie liczby kontroli w rejonie peronu PKP oraz wyciąganie konsekwencji za wykroczenia mają być lekcją dla osób przechodzących przez tory w miejscach niewyznaczonych. Wszystko po to, aby zwiększyć świadomość społeczną wśród mieszkańców i zapobiec sytuacjom niebezpiecznym w obszarze kolejowym – czytamy w oficjalnym komunikacie strażników.

Przypomnijmy, że zakończenie remontu przejścia podziemnego w Milanówku planowane jest w trzecim kwartale tego roku. Biorąc jednak pod uwagę, że termin był już kilkukrotnie przesuwany, nie ma gwarancji, że kolejnych opóźnień nie będzie. Prace w ramach modernizacji podmiejskiej linii kolejowej 447 prowadzi PKP PLK.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Więcej kontroli w rejonie PKP”

 1. Brwinowianin pisze:

  W Milanówku to przynajmniej trochę ruch przejść przez tory jest…a w Brwinowie za to tylko dwa więc jakby naturalne jest że ludzie kombinują. Najchętniej bym te ekrany zdemontował, to oszpeciło miasto. W Milanówku to przynajmniej jakoś wyglądają a u nas postawili 10- metrowe ściany , krzywe i brudne .

 2. Anonim pisze:

  kolej to przeżytek. nie dosc ze skm raz na pol godziny to jeszcze 1 stacja na caly pruszkow. i jeszcze ten glupi szlabanik

  • PKP Pruszków Plantowa pisze:

   Władze Pruszkowa nie mają jaj by zrobić dodatkowy przystanek przy Plantowej.

  • Wilku Starszy pisze:

   Ciężka kolej to nie tramwaj, żeby stawać co 500 metrów, nie do tego służy. Chcesz mieć wygodnie w dotarciu do kolei, to ciśnij miasto o autobusy dowożące do PKP.

   • SKM na 512 pisze:

    Autobus nic nie da. Po łącznicy 512 może jechać SKM. Pomiędzy przystankami będzie 1800 metrów, a w linii prostej prawie 1400 metrów.

 3. Picassomilano pisze:

  Ktoś powinien odpowiadać za taki stan rzeczy…. w 2 lata to jeden człowiek łopatą by to zrobił, ręcznie mieszając cement…. czy w pkp nikt za to nie odpowiada? Gdzie jest nasz burmistrz który odpowiada za straż miejska? Może strażnicy zamiast wlepiac mandaty to wezmą łopatki i to zrobią? Albo zróbmy to w ramach współpracy z lokalnymi firmami….. zrobią tunel a za to będą na liście sponsorów i przez jakiś czas za darmo będą się mogli reklamować na budynku dworca i plakacie w tunelu.

  • Z Pruszkowa pisze:

   Odpowiadać? Póki co zrobili cyrk przedwyborczy, a jakaś kobita wręczyła członkowi zarządu PKP kwiaty. Komediodramat.

 4. Moje imie pisze:

  A za parkujace na poboczach nielegalnie ciężarówki rozjeżdżając drogi jakoś się nie chcą wziąć. Ani straż miejska ani policja mimo ciągłych zgłoszeń. Wygodniej im siedzieć obok dworca gdzie maja jedzenie i kawę i blisko.

 5. Pasażer pisze:

  Zamiast łapać pasażerów wzięliby się za dokończenie tunelu. Całe to PKP do niczego się nie nadaje. Zamiast ułatwiać, wlepiają kary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły