Widoczny – bezpieczny

Region

„Twoja bezpieczna WuKaDka” to kampania organizowana przez przewoźnika we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim. Będzie to cykl spotkań w październiku i listopadzie w lokalnych szkołach podstawowych i przedszkolach.

Odwiedziny w szkołach i przedszkolach mają na celu rozmowy z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze i na terenie kolejowym. Ważnym elementem jest także przypomnienie najmłodszym o noszeniu odblasków.

Tomasz Tretter, członek zarządu WKD podkreśla – Edukacja naszych najmłodszych podróżnych w zakresie bezpieczeństwa zarówno na terenie kolejowym jak i na drodze jest niezmiernie ważna. A początek jesieni to dobry czas by przypomnieć i porozmawiać z dziećmi jakie zachowania gwarantują im bezpieczne dotarcie do szkoły, do domu, na plac zabaw czy boisko.

Statystyki są nieubłagane. Jesienią i zimą do 1/3 wypadków z udziałem pieszych dochodzi pomiędzy godz. 16.00 a 19.00. Większość poszkodowanych w tych zdarzeniach nie posiadała żadnych elementów odblaskowych. Nieważne jakie, ważne, by je mieć – dzięki odblaskom dajemy kierowcom kilka dodatkowych sekund na reakcję. Opaski, brelok czy naklejka: to one mogą uratować nam życie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.