Wiceburmistrz Milanówka odwołany. Wiadomo, kto go zastąpi [AKTUALIZACJA]

Milanówek

Łukasz Stępień nie jest już wiceburmistrzem miasta-ogrodu. Oświadczenie w sprawie jego odwołania wydała Wiesława Kwiatkowska.

Pogłoski o tym, że wiceburmistrz Stępień może pożegnać się ze stanowiskiem, krążyły od kilku tygodni. Teraz zmiana ta stała się faktem. – W dniu 1 lutego 2018 r. odwołałam ze stanowiska Zastępcy Burmistrza Miasta Milanówka Pana Łukasza Stępnia. Zastępca powinien być wsparciem nie tylko dla Burmistrza, ale przede wszystkim dla mieszkańców i tego będę wymagać od Pana Marka Sudomirskiego, który obejmie Stanowisko Zastępcy Burmistrza. Pan Marek Sudomirski ma wieloletnie doświadczenie w pracy w samorządzie, biznesie i zarządzaniu – czytamy w oświadczeniu Wiesławy Kwiatkowskiej.

Były już wiceburmistrz ma kontynuować pracę na rzecz miasta. – Pan Łukasz Stępień to dobry fachowiec z ogromnym potencjałem, którego jednak nie mógł wykorzystać, pełniąc obowiązki Zastępcy Burmistrza. W związku z tym został przesunięty na stanowisko Głównego Specjalisty w Referacie Technicznej Obsługi Miasta, gdzie będzie czuwał nad finansowo-organizacyjną stroną wszystkich toczących się i planowanych inwestycji – zaznacza Kwiatkowska.

To nie koniec kadrowych roszad. Stępnień przejmie obowiązki innego pracownika magistratu. – Po trzech latach ciężkiej pracy nad przygotowywaniem inwestycji, przystąpiłam do ich realizacji, ogłaszam kolejne przetargi na budowę dróg, wybieram wykonawców. To dynamiczny okres, który jest też sprawdzianem dla osób odpowiedzialnych za powodzenie tych działań. Wymaga determinacji, zdecydowania i umiejętności komunikowania się z ludźmi. Stąd też moja kolejna decyzja o odwołaniu ze stanowiska Kierownika Referatu Technicznej Obsługi Miasta Pana Adama Adamczyka. Waga realizacji zadań skłoniła mnie do zmiany organizacji zarządzania inwestycjami i skupienia w jednym ręku decyzji i odpowiedzialności. Zatem Zastępca Burmistrza będzie pełnił automatycznie funkcję kierownika Technicznej Obsługi Miasta – informuje burmistrz Kwiatkowska.

Do informacji zawartych w oświadczeniu odniósł się Adam Adamczyk. Jego stanowisko również publikujemy w całości.

– Uznając w całej rozciągłości, iż decyzje o obsadzaniu stanowisk w Urzędzie Miasta należą do wyłącznej kompetencji pani Burmistrz i, o ile podejmowane i realizowane są z poszanowaniem obowiązujących regulacji, nie ma jakichkolwiek podstaw do ich kwestionowania i nigdy nie odważę się podejmować dyskusji o zasadności ruchów kadrowych inicjowanych przez panią Burmistrz. Niemniej jednak, z mojej perspektywy okoliczności zakończenia współpracy pomiędzy mną a Urzędem Miasta Milanówka wyglądały nieco odmiennie niż pani Wiesława Kwiatkowska opublikowała to w swoim oświadczeniu. Otóż, w dniu 2 lutego 2018 r. (tj. w ostatni piątek) złożyłem wniosek o wypowiedzenie obowiązującej mnie umowy o pracę. Wydarzenie to faktycznie poprzedziła moja rozmowa z panią Burmistrz w jej gabinecie, rozmowa pełna emocji, ale zakończona porozumieniem, w którym z ust pani Burmistrz padła bardzo ważna dla mnie deklaracja, iż zależy nam na rozstaniu w oparciu o wzajemny szacunek i życzliwość. Podczas tej (jak i którejkolwiek z licznych, wcześniejszych) rozmów, z ust p. Wiesławy Kwiatkowskiej nie padły uwagi bądź sugestie dotyczące jakichkolwiek moich braków w determinacji, zdecydowaniu bądź umiejętnościach komunikowania się. Nigdy także nie usłyszałem, by waga komunalnych przedsięwzięć inwestycyjnych była przeze mnie niedoceniana. Wprost przeciwnie spotykałem się z wieloma wyrazami wsparcia zarówno dla metod jak i efektów mojej pracy, stąd moje zaskoczenie zawartymi w oświadczeniu pani Burmistrz stwierdzeniami. Być może komunikat w swoim zamierzeniu miał skutkować innym odbiorem i cel jego publikacji w tym zakresie zostanie osiągnięty – zaznacza Adam Adamczyk.

– Jednocześnie, z mojego punktu widzenia dotychczasowa współpraca (choć bardzo wymagająca) układała się należycie i czas dany mi w milanowskim Urzędzie Miasta jest dla mnie źródłem wspaniałych doświadczeń, za które jestem wdzięczny wszystkim moim współpracownikom. Ponadto, chciałbym życzyć pani Burmistrz i całemu jej zespołowi wszelkiego powodzenia w realizacji zamierzeń, tak w nadchodzącym roku jak i w dalszej perspektywie. Niemniej jednak apeluję i proszę abyśmy trzymali się wszyscy faktów – dodaje.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.