Wiadukt zamkną po 2 listopada

Pruszków

Ważna informacja dla kierowców. Drogowcy po 2 listopada planują zamknięcie wiaduktu nad torami PKP w Pruszkowie. Szykują się spore utrudnienia w ruchu.

Przypomnijmy. Drogowcy z MZDW musza pilnie przeprowadzić remont wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 718, czyli ulicy Poznańskiej w Pruszkowie. Jedna z podpór wiaduktu potrzebuje pilnej wymiany łożysk. Remont będzie polegał na podniesieniu fragmentu konstrukcji wiaduktu, co wiąże się ze sporymi utrudnieniami. Na miesiąc trzeba będzie zamknąć wiadukt. To jednak nie wszystko. Element, który trzeba podnieść znajduje się nad jezdnią drowi wojewódzkiej nr 719 prowadzącej w kierunku Warszawy. Dlatego oprócz zamknięcia wiaduktu, konieczne jest również zwężenie dw 719 do jednej jezdni.

Ruch na drodze wojewódzkiej 719 już dziś odbywa się po jednym pasie ruchu w obu kierunkach. Jednak nie powoduje to większych utrudnień. Te kierowcy odczują dopiero po zamknięciu wiaduktu. – Po 2 listopada planowane jest całkowite wyłączenie ruchu na czas trwania robót na wiadukcie, to jest na odcinku od skrzyżowania z ul. Batalionów Chłopskich do skrzyżowania z ul. Prusa. Potrzeba zamknięcia wynika z warunków realizacji remontu. Konieczny jest demontaż elementów mostu. Przewidywany czas zamknięcia drogi wynosi 21 dni – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Na czas zamknięcia wiaduktu kierowcy będą poruszać się objazdami. Objazd dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony od strony północnej będzie prowadzony DW 701 do ul. Żbikowskiej, dalej ul. przejazdową do ul. Solidarności. Następnie objazd zostanie skierowany w ul. Przyszłości do drogi do drogi wojewódzkiej nr 719 (ul. Grodziska). Ostatni odcinek objazdu prowadzony al. Wojska Polskiego do Al. Jerozolimskich. Objazd będzie się kończył przy włączeniu DW 719 w ul. Prusa. Objazd w przeciwnym kierunku będzie prowadzony analogicznie.

Objazd dla samochodów do 3,5 tony prowadzony będzie od północnej strony ul. Batalionów Chłopskich (DW 760) do ul. Promyka i dalej ul. Błońską przez tunel do ul. Powstańców. Następnie objazd będzie kontynuowany ul. Powstańców do drogi wojewódzkiej nr 719 (ul. Grodziska). Objazd będzie się kończył przy włączeniu DW 719 w ul. Prusa. Objazd w przeciwnym kierunku będzie prowadzony analogicznie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 39

39 odpowiedzi na “Wiadukt zamkną po 2 listopada”

 1. Zwrotniczy pisze:

  Ale remont trwa od 2 tygodni. Jakaś ekipa maluję barierki

 2. obecna... pisze:

  Pewno zamkną po 10,żeby można jeszcze zaległe znicze zapalić co niektórzy posprzątać…nie wszyscy zdążyli…

 3. POWERRubber.com pisze:

  Oj będą korki! I to bardzo! Już nas zastanawia jak będzie wyglądało skrzyżowanie Domaniewska Żbikowska po zamknięciu, kiedy to jak wiemy, już teraz można utknąć w korkach.

 4. Bea pisze:

  A co z komunikacją miejską linia 7 i 6.

 5. Ola pisze:

  GDZIE można znaleźć nowy rozkład jazdy? Uwzględniający zamknięcie wuafuktu

 6. Doda pisze:

  to jak ja do Łowicza dojade ?

 7. ***** *** pisze:

  Jeśli nie zostanie zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu wyjazdu z tunelu z ulicą Gomulińskiego to będzie masakra. Juz teraz w godzinach szczytu korek do przejazdu z Gąsina na drugą stronę rozpoczyna się od DPD.

 8. Jabilet pisze:

  a gdzie mapka objazdy?

 9. Kaktus pisze:

  Ale będzie się korkowało , już nie mogę się doczekać ! A ja sobie jak biały człowiek rowerkiem między autkami cyk,cyk . I śmiać mi się chce z tych którzy pracują po drugiej stronie miasta i koniecznie muszą do pracy jechać samochodem . Bo tylko biedaki jeźdzą rowerem . No to stój sobie teraz biedaku w korku w swoim pięknym aucie ( ha,ha,ha)

  • Ten obcy pisze:

   Nie każdy pracuje na zakładach na żbikowie prostaku.

  • paca pisze:

   No fucktycznie jesteś bidakiem. Nie stać cię na auto, co z tego że nie będziesz stacja w korku jako musisz pop…alac na zakupy do biedry na swoim zlomie o zakupy przywozic. Pewnie kupujesz w biedrze najtańszy szajs, chlasz najtańsze piwo z pychy, pewnie jeszcze ciepłe! Ale w korkach nie stoi!

  • Anonim pisze:

   Kaktus jesteś debilem.

 10. Wilku starszy pisze:

  Ludzie to są dzbany. Piszą jak byk że zły stan techniczny, zagraża bezpieczeństwu, a ci ze korki będą. Ale jakby runelo i zabiło 10 osób to zarez „mędrcy” by wyroki wydawali :kto do tego dopuścił???!!!

 11. jot pisze:

  mieszkańcom polecam rower, zimy obecnie nie takie zimne jak kiedyś, da się jeździć 🙂

 12. Darek pisze:

  To nie dojade do Sochaczewa ???

 13. Xxxx pisze:

  A jak nie otworzą ulicy Działkowej tooooo.. stanie w kolejce do tunelu 30 min nie wyjęte

 14. Gregory pisze:

  Dzialkowa od miesiąca nieroby pracy brak objazdy w związku z remontem wiaduktu zaleją tunel i skrzyżowanie działkowej z wojska Polskiego gdzie nadzór starosty

 15. Piotr pisze:

  A pytanie, po kiego wuja została rozmontowana kładka? Pozdrawiam wszystkich ludzi mieszkających między Piastowem i Pruszkowem, którzy w przyszłym roku będą próbowali przejść przez „alternatywę” Tej drogi, czyli przejściem nad utratą, w którym zapewne jak rok temu, będzie przez dłuższy okres woda głęboka na metr:)

 16. Stachu pisze:

  Dżyzas kywa ja pierdzielę!

 17. none pisze:

  Czy można prosić o mapkę z zaznaczoną planowaną trasą objazdu?

 18. kik pisze:

  Przecież według inspektorów ten wiadukt nie nadaje się do remontu, miał zostać kategorycznie wyłączony z ruchu już w zeszłym roku.

 19. Kk pisze:

  Gąsin znów dostanie po d.. pie, masakra

 20. Starszy Pan pisze:

  gwarantowane korki k wysypiska czas stania zapewne ok 30 min min a wiec lepiej jechać przez Grodzisk Maz czas bedzie ten sam

 21. kasandra pisze:

  No, to okolice technikum będą stały… Chaos komunikacyjny rozleje się na cały rejon osiedla Staszica i Parzniewa. Oj będzie się działo…

  • kasia pisze:

   a Powstańców do Wojska jak ładnie będzie stało do świateł jak dużo osób będzie w lewo skręcało

   • Zen pisze:

    Dzialkowa rozgrzebana stoi nic się nie dzieje a korki w godzinach szczytu już tam to co będzie po 2 listopada ?… brawo włodarze

 22. Tomek pisze:

  Oj. Będzie boleć!

 23. kpt. Nemo pisze:

  Po 2 listopada tzn kiedy??? 3, 4 , 5 czy może 10 listopada. Do zamknięcia zostało dosłownie kilka dni i nadal nie ma konkretnej daty.
  Państwo z dykty

 24. mm pisze:

  ***** ***!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły