Wiadomość SMS od miasta

Milanówek

W większości przypadków telefon stanowi dla nas kluczowy kanał komunikacji, dlatego zawsze nosimy go przy sobie. Niebawem mieszkańcy Milanówka będą dostawali wiadomości SMS od... urzędu.

Inicjatywa wyszła od milanowian, którzy uznali rozwiązanie za wartościowe i pomocne. Magistrat przychylił się do wniosku mieszkańców. W lipcu urząd zapewniał, że pracuje nad wdrożeniem systemu. – Chcielibyśmy, aby nowe kanały komunikacyjne zaczęły służyć mieszkańcom Milanówka jak najszybciej – tłumaczyła nam Daria Gągała z milanowskiego magistratu.

Minęły dwa miesiące i efekty są widoczne. Milanówek podpisał umowę na świadczenie usług powiadamiania za pośrednictwem SMS oraz e-maila i aplikacji telefonicznych. – Każdy mieszkaniec może wybrać kanał komunikacji z urzędem, a także określić rodzaje informacji, jakie chciałby otrzymywać m.in. Awarie i ostrzeżenia, Komunikaty, Wydarzenia – podał urząd na swojej stronie internetowej.

System powiadamiania mieszkańców zyskuje na popularności. Z usługi korzysta coraz więcej samorządów m.in. Podkowa Leśna. Teraz do tego grona dołącza Milanówek, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli na wyciągnięcie ręki wszystkie informacje o utrudnieniach, imprezach organizowanych przez miasto, a także o konieczności uiszczenia opłat. Aby skorzystać z systemu należy dokonać rejestracji. Formularz można znaleźć tu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.