Weź sadzonkę z WKD

Milanówek

WKD we współpracy z Urzędem Miasta Milanówek przygotowała akcję „Zielono nam”, w której już 17 czerwca (czwartek) będzie można otrzymać sadzonki drzew.

WuKaDka stawia na ekologię, równowagę w przyrodzie oraz krajobraz, dlatego też powołała akcję „Zielono nam”. Zaangażowano w nią gminy i pasażerów jako pomoc w nasadzeniach kompensacyjnych po usunięciu drzew na linii Grodzisk Mazowiecki-Podkowa Leśna na potrzeby budowy drugiego toru. W tym roku w akcji udział weźmie gmina Milanówek, która pomoże w przekazaniu sadzonek oraz gmina Grodzisk Mazowiecki, która otrzymała od WKD 50 sadzonek lipy. Drzewa te będą nasadzone na terenie gminy, w przestrzeni publicznej. Warszawska Kolej Dojazdowa będzie kontynuować akcję w przyszłym roku wraz z gminami, które wyraziły chęć przystąpienia do niej.

Na akcję „Zielono mi” przeprowadzaną w Milanówku przeznaczono 500 sadzonek drzew. Warunkiem otrzymania sadzonki będzie okazanie ważnego biletu okresowego lub jednorazowego (skasowanego nie później niż 1.05.2021 r.). Jedna osoba może otrzymać jedną sadzonkę. Drzewka będą do odebrania na przystanku Milanówek Grudów oraz na terenie Urzędu Miasta Milanówek w godzinach 11.30-14.00 (akcja może zakończyć się wcześniej, jeśli zostaną rozdane wszystkie sadzonki).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.