Weekendowe zmiany w organizacji ruchu

Kolej

Trwa modernizacja toru nr 1 na szlaku Komorów – Podkowa Leśna Główna. Przypominamy, że dziś i jutro na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej.

Obecnie realizowany jest drugi etap prac, który potrwa do 15 października. W tym czasie obowiązuje całkowite wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna. W zamian za to, WKD uruchomiła zastępczą komunikację autobusową. Punktem przesiadkowym jest Podkowa Leśna Główna. Jednak dziś i jutro sytuacja na linii „wukadki” będzie nieco inna niż dotychczas.

8 i 9 października obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Przypominamy w jaki sposób będą poruszały się pociągi i autobusy zastępczej komunikacji. Kolejki kursują w bezpośrednich relacjach między stacjami Warszawa Śródmieście WKD a Grodzisk Mazowiecki Radońska z odstępami co 72 minuty. Częstotliwość ta dotyczy wszystkich przystanków umieszczonych na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Komorów. Natomiast na szlaku Komorów – Warszawa Śródmieście WKD kursują dodatkowe pociągi, które zapewnią częstotliwość co 30-40 minut.

Jednak najważniejszą informacją dla podróżnych jest to, że na stacji Podkowa Leśna Główna nie ma możliwości przesiadania się pomiędzy pociągami. – Pociągi WKD przejeżdżają przez stację Podkowa Leśna Główna w obydwu kierunkach wyłącznie po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy). Odprawa podróżnych jest prowadzona wyłącznie z peronu nr 1 (peron zlokalizowany przy budynku stacyjnym). Peron nr 2 jest nieczynny – czytamy w komunikacie WKD.

Natomiast wszyscy, którzy jadą do lub z Milanówka korzystają z zastępczej komunikacji autobusowej na szlaku podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów na tym samych zasadach co wcześniej (obowiązuje punkt przesiadkowy na stacji Podkowa Leśna Główna).
 

Pobierz rozkład: Warszawa Śródmieście WKD – Komorów – Podkowa Leśna Gł. – Grodzisk Maz. Radońska/Milanówek Grudów

Pobierz rozkład: Grodzisk Maz.Radońska/Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Gł. – Komorów – Warszawa Śródmieście WKD

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.