We wtorek zakupów nie zrobimy

Region

Dzień Wszystkich Świętych jest ustawowo wolnym od pracy. To oznacza, że duże sklepy zostaną zamknięte, a przychodnie i apteki działać będą w trybie świątecznym.

Zakupów nie zrobimy w galeriach handlowych, dużych marketach sieciowych i dyskontach. Wynika to z przepisów ustawy z 2007 r., która precyzyjnie określiła dni wolne od pracy. Za złamanie zakazu handlu grozi kara w wysokości nawet do 30 tys. zł.

Przepisy te nie dotyczą mniejszych sklepów osiedlowych, otwarte będą też punkty mniejszych sieci handlowych, które funkcjonują na zasadach franczyzy. Zakaz pracy nie dotyczy również osób zatrudnionych w sklepach na umowach cywilno-prawnych (np. umowa zlecenie, o dzieło).

Zakupy można zrobić na stacjach benzynowych, które oprócz alkoholu i słodyczy, coraz częściej mają w swojej ofercie produkty pierwszej potrzeby.

W trybie świątecznym dyżurować będą apteki. Całodobowo czynne są punkty przy ul. Armii Krajowej 44 w Pruszkowie i na ul. Zondka 3 w Grodzisku Mazowieckim.

Większość placówek medycznych i aptek w okresie świątecznym jest zamknięta lub działa w ograniczonym zakresie. Po pomoc mieszkańcy mogą zgłaszać się do tych działających w trybie dyżurowym oraz do punktów nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

Pruszków:
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie przy ul. Armii Krajowej 2/4, tel. (22) 758 67 14.
 
Grodzisk Mazowiecki:
Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska, ul. Daleka 11, tel. (22) 755 90 06.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.