„Wąskie gardło” będzie poszerzone za rok?

Pruszków

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał już umowę na rozbudowę „wąskiego gardła” na drodze 719 w Pruszkowie. Trwa przygotowanie tymczasowej organizacji ruchu na czas prac.

Do przetargu zgłosiło się 10 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Strabag, która za wykonanie robót zażądała blisko 20,5 mln zł. I to właśnie ze Strabagiem MZDW podpisał umowę.

Kiedy zatem zacznie się remont „wąskiego gardła” w Al. Jerozolimskich w Pruszkowie? Tego jeszcze nie wiadomo. – Obecnie wykonawca przygotowuje projekt tymczasowej organizacji ruchu, która będzie obowiązywać podczas remontu. Później propozycja będzie musiała zostać zaopiniowana przez poszczególne urzędy i instytucje. Trudno zatem powiedzieć kiedy to nastąpi – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Gdy projekt organizacji ruchu trafi do zaopiniowania, to wykonawca powinien przystąpić do prac przygotowawczych – dodaje.

Jak ma wyglądać tymczasowa organizacja ruchu na odcinku Al. Jerozolimskich między ulicami Bohaterów Warszawy a Partyzantów? Pierwotnie zakładano, że ruch będzie odbywał się normalnie, a w tym samym czasie obok będzie budowana nowa nitka. Następnie ruch zostanie „przełożony” na zrobioną jezdnię, a drogowcy wezmą się za remont starej.

Zwróciliśmy się do przedstawicieli Strabag z pytaniem o to, czy projekt organizacji ruchu jest przygotowywany zgodnie z wcześniejszymi założeniami. – Z tego co mi wiadomo rozważane były dwa scenariusze organizacji ruchu, zakładające zarówno całkowite zamknięcie, jak i roboty „pod ruchem”. Ostateczna decyzja zależy od uzyskanych opinii i zamawiającego – poinformowała nas Małgorzata Kaliszewska z biura prasowego Strabagu.

Choć nie wiadomo kiedy prace na drodze wojewódzkiej 719 się rozpoczną, to jest już wyznaczony termin ich finału. – Planowaliśmy zrealizować to zadanie w cyklu jednorocznym. Niestety, dziś już wiadomo, że nie da się tego zrealizować w taki sposób – tłumaczy Monika Burdon. – Roboty ruszą w tym roku. Termin zakończenia prac, który widnieje na umowie to 31 sierpnia 2017 r. – zaznacza.

Przypomnijmy. W ramach inwestycji wymieniona zostanie magistrala wodociągowa, za którą odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Jeśli chodzi o roboty drogowe, to od strony południowej obok obecnej jezdni ma powstać nowa nitka. Stara nitka również przejdzie remont. Pomiędzy jezdniami będzie wykonany pas oddzielający. Po obu stronach drogi pojawią się ciągi pieszo-rowerowe, oświetlenie, a nawet zatoki autobusowe. Znajdujące się na łuku drogi przejście dla pieszych zostanie przeniesione w kierunku Pruszkowa, w rejon skrzyżowania z ul. Zacisze. Na przejściu pojawi się sygnalizacja świetlna.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.