Walczą o środki na modernizację targowiska

Brwinów

Targowisko przy ul. Armii Krajowej w Brwinowie przejdzie modernizację. Gmina chce pozyskać blisko 1 mln zł na realizację zadania.

Prace nad koncepcją przebudowy targowiska w Brwinowie rozpoczęły się rok temu. W kwietniu zapoznali się z nią właściciele sąsiednich nieruchomości. Następnie przeprowadzono konsultacje. Urząd uwzględnił uwagi osób sąsiadujących z targowiskiem, kupców i mieszkańców. – Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy ze strony kupców. Obecnie coraz więcej osób handluje, najprościej mówiąc, z samochodów. Wjeżdżają na plac i rozstawiają się. Targowisko przystosowane jest raczej do handlu „stolikowego”. Dlatego też pod koniec lipca zmodyfikowaliśmy koncepcję. Zmniejszliśmy ilość miejsca dla stolików na rzecz samochodów. Pod koniec sierpnia zamknęliśmy etap konsultacyjny – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Pierwszy krok został wykonany. Teraz gmina ubiega się o dofinansowanie na realizację inwestycji. Brwinów złożył wniosek o pozyskanie blisko 1 mln zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. – We wrześniu ogłoszono konkurs unijny na dofinansowanie modernizacji targowisk. Pod koniec października złożyliśmy wniosek o prawie 1 mln zł. Podejrzewam, że rozstrzygnięcie nastąpi na przełomie roku – podaje burmistrz Brwinowa.

Gmina planuje wykonanie dokumentacji projektowej w 2018 roku, a prac budowlanych w latach 2019-2020. – Chcemy, żeby pawilony były funkcjonalne, a handel odbywał się w odpowiednich warunkach. Obecnie kupcy nie mają węzła sanitarnego. To musi się zmienić. Cieszę się, że w wyniku porozumienia z posiadaczami sąsiednich nieruchomości możemy dojść z targowiskiem do ostrej granicy działek – tłumaczy Arkadiusz Kosiński.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.