Wakacyjne remonty w nadarzyńskich szkołach

Nadarzyn

Rozstrzygnięto przetarg na przeprowadzenie remontów w szkołach zlokalizowanych na terenie gminy Nadarzyn. Zmiany przejdzie pięć placówek oświatowych. Sprawdźcie jakie prace budowlane zaplanowano.

Przetarg podzielono na pięć części, każda z nich odpowiada innej placówce. Gmina zleciła drobne remonty, które według założeń mają potrwać do 23 sierpnia. Co warto podkreślić, nie brakowało ofert od wykonawców (łącznie cztery propozycje). Jednak najlepsze propozycje złożyła firma, która kompleksowo zajmie się wszystkimi częściami określonymi w przetargu. Jest to zakład remontowo-budowlany „Ella”. Za każdą z części wyliczono kolejno (licząc od nr 1) – 33,4 tys. zł, 43 tys. zł, 21,3 tys. zł, 42 tys, zł oraz 34,8 tys. zł.

Część pierwsza dotyczy robót budowlanych w budynku Szkoły Podstawowej w Nadarzynie. Zakres prac to: naprawa pokrycia dachowego z papy termozgrzewalnej, wymianę zaworów odcinających w pomieszczeniach sanitarnych, wykonanie studzienki chłonnej na terenie szkoły.

Zadanie nr 2 obejmie prace remontowe w Szkole Podstawowej w Kostowcu. Tam stara sala gimnastyczna zostanie zaadaptowana na oddział „0”.

Kolejna szkoła to podstawówka w Woli Krakowiańskiej. Zaplanowano tu remont schodów wejściowych i bocznych ze zmianą nawierzchni na kostkę betonową, oklejenie szyb w pomieszczeniu wc folią anty przezierną, odnowienie sali lekcyjnej po zalaniu.

Część czwarta dotyczy malowania dwóch sal lekcyjnych wraz z wymianą wykładziny podłogowej w Szkole Podstawowej w Ruścu.

Ostatnia placówka oświatowa, w której przeprowadzone zostaną wakacyjne prace remontowe to Przedszkole Publiczne w Nadarzynie. Zaplanowano tu adaptację pomieszczenia magazynu spożywczego na pomieszczenie socjalne wraz z wydzieleniem dwóch pomieszczeń magazynowych.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.