Wakacyjne remonty w grodziskich podstawówkach

Grodzisk Maz.

W Grodzisku trwa budowa hali sportowej przy szkole podstawowej nr 5 i nowego skrzydła dla podstawówki nr 2. Okazuje się jednak, że istniejące budynki obu placówek także czeka remont i to już w wakacje.

Grodziski magistrat ogłosił przetarg na przeprowadzenie prac w „dwójce” i „piątce”. Zakres remontu przy ul. Zondka obejmuje przebudowę kuchni i stołówki, remont szatni, wykonanie nowej posadzki w trzech salach lekcyjnych. W podstawówce nr 2 planowana jest wymiana instalacji zasilającej, montaż podwieszanych sufitów akustycznych, wykonanie instalacji oświetleniowej. W obu placówkach prace mają zakończyć się w sierpniu tego roku, czyli jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Jednocześnie w sp nr 2 i nr 5 trwają duże inwestycje budowlane. Przy „dwójce” powstaje nowego skrzydło. Będzie miało powierzchnię prawie 2 tys. m.kw i pomieści 11 sal klasowych, szatnie, toalety, pokoje nauczycielskie oraz pokój dyrekcji. Zgodnie z planem dzieci wejdą do nowej części szkolnej już na początku 2020 r.

Na terenie „piątki” trwa budowa hali sportowej z salą gimnastyczną o wymiarach pola do gry 30 na 24 metry. Powstaje też zaplecze składające się z małej sali do ćwiczeń (100 m kw.), trybuny dla 50 kibiców, dwie szatnie i zaplecze socjalne. Termin ukończenia to grudzień tego roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.