Wakacyjne remonty w brwinowskich szkołach. Jakie zmiany?

Brwinów

Do pierwszego dzwonka tuż-tuż. Tymczasem w brwinowskich szkołach trwają remonty. Część z prac zakończy się przed rozpoczęciem roku szkolnego, a część będzie prowadzona do końca października. Sprawdźcie jakie zmiany zaszły w poszczególnych placówkach oświatowych.

Na wakacyjne remonty w szkołach gmina Brwinów przeznaczyła w tym roku aż 700 tys. zł. Największy zakres prac prowadzony jest w Szkole Podstawowej w Otrębusach, gdzie remontem objęto hol, wraz z budową tam recepcji i powiększeniem wiatrołapu. Powstanie nowa pochylnia dla niepełnosprawnych. Pewne zmiany zajdą też na szkolnym patio.

– Prace polegają na wykonaniu ciągów komunikacyjnych na nowej podbudowie, z kostki porozbiórkowej i nowej, wykonanie korekty aranżacji w postaci dodatkowych pochylni. Zamówienie obejmuje dostawę i montaż elementów małej architektury: zabawek, gier plenerowych, ławek, koszy, wymianę latarni wraz z wymianą instalacji elektrycznych. W zakresie remontu było udrożnienie kanalizacji deszczowej budynku oraz częściowe wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i termicznej ścian fundamentowych – informuje brwinowski urząd.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie zyska wiatę rowerową, natomiast znajdujący się obok budynek gospodarczy będzie miał nową elewację. Sama wiata pomieści 129 rowerów i 18 hulajnóg. W holu przy hali sportowej zostanie wykonana ochronna wykładzina ścienna z PCV. W budynku szkoły zakończono już prace przystosowania jednego z pomieszczeń na gabinet dyrektorsko-konferencyjny, gdzie wybudowano podwieszany sufit, wyrównano i pomalowano ściany, a także ułożono panele winylowe.

W brwinowskim liceum ogólnokształcącym zakres prac to: malowanie korytarzy, wymiana drzwi, gniazdek elektrycznych, cokołów na drugim piętrze, remont sklepiku szkolnego, w sali 204 wymiana wykładziny. Dobiega też końca remont sali komputerowej zlokalizowanej na pierwszym piętrze. W klimatyzowanej sali przewidziano 16 stanowisk komputerowych.

W szkole podstawowej w Żółwinie trwa remont łazienek i przebieralni przy sali gimnastycznej. Pomieszczenia zyskają nową aranżację, instalacje wod-kan., co i wentylację. Prace obejmują również wykonanie nowej instalacji wentylacji mechanicznej w sali gimnastycznej oraz remont kominów nad częścią sanitarną. Część klas i korytarzy potrzebowała odświeżenia, w związku z tym prowadzone są prace malarskie. Do końca października zrealizowana będzie wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w szkolnej szatni zlokalizowanej w piwnicy – jako pierwszy etap inwestycji pn. Modernizacja szatni.

Prace remontowe trwają także w brwinowskich przedszkolach. W placówce przy ul. Lilpopa przeprowadzany jest remont gabinetu dietetyka, zaplecza magazynowego oraz wiatrołapu. W przedszkolu przy ul. Słonecznej zaplanowano malowanie szatni, ułożenie okładzin ściennych, odnowienie pokoju nauczycielskiego, odnowienie pokoju pedagoga, malowanie sal i łazienek oraz korytarza na drugim piętrze.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Wakacyjne remonty w brwinowskich szkołach. Jakie zmiany?”

 1. brwinowskajaPrawda pisze:

  widocznei brwinowski Burmistrz już wie, że szkoły będą zamknięte więc ekpia swobodnie będzie mogła sobie dokończyć remonty ! Należy tu podkreślić, że to czy dana gmina przystąpi do strajków antyrządowych jest w gesti lokalnych władz .

 2. A pisze:

  Rozumiem że zabrali klasę uczynią w 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły