W „Zielonym Dołku” pojawił się budynek sanitarny

Milanówek

Po roku od uroczystego otwarcia odnowionego parku u zbiegu ulic Krótkiej i Fiderkiwicza w Milanówku, w „Zielonym Dołku” pojawił się długo obiecywany budynek sanitarny z toaletą i przewijakiem dla niemowląt.

Brak takiego miejsca stanowił jedno z głównych zastrzeżeń do finalnego efektu rewitalizacji parku. A tę przeprowadzono z rozmachem. W dawnym „Amfiteatrze” przed rokiem pojawił się nowy plac zabaw dla dzieci z labiryntem z naturalnych materiałów, piaskownicą, zjeżdżalniami, huśtawkami, postawiono też stoliki szachowe, stół do ping ponga, ścianki wspinaczkowe. Nowymi atrakcjami stały się siłownia plenerowa i sprzęt do street workoutu. Wydzielono również strefy relaksu, zabaw terenowych i botaniczną.

Brzmi jak idealne miejsce, aby w letnim sezonie spędzić kilka godzin na świeżym powietrzu. Sęk jednak w tym, że w „Zielonym Dołku” brakowało miejsca, gdzie można w wygodnych warunkach przewinąć dziecko, czy zwyczajnie skorzystać z toalety. To wkrótce ma się zmienić. – W ostatnich dniach na terenie parku „Zielony Dołek” pojawił się nowy obiekt. Choć jeszcze nie w pełni funkcjonalny (konieczne jest doprowadzenie przyłączy wod.-kan. i energetycznych) to już wzbudza niemałe zainteresowanie – informuje Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka. – Po zakończeniu wszelkich prac związanych z przyłączeniem do infrastruktury będzie on pełnić funkcje toalety wraz z przewijakiem oraz wartowni, w której nad komfortem i bezpieczeństwem odwiedzających park czuwać będzie pracownik Milanowskiego Centrum Kultury – dodaje.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.