W WKD przybywa pasażerów

Region

Przewoźnik podsumował pierwsze półrocze 2019 r. Wyniki przewozowe są lepsze niż w ubiegłym, rekordowym dla „wukadki” roku.

W porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2018 r. liczba pasażerów w WKD wzrosła o ponad 81 tys. Daje to wynik ponad 4 mln 400 tys pasażerów w pierwszym półroczu 2019 r. – Wzrost pasażerów na linii WKD w pierwszym półroczu 2019 r. to efekt rozbudowy od grudnia 2018r. oferty przewozowej o dodatkowe pociągi w porze popołudniowego szczytu komunikacyjnego w dni powszednie (13 obieg taboru), który w połączeniu z wysoką punktualnością i niezawodnością kursowania pociągów WKD w zdecydowanym stopniu przyczynił się do osiągniętego rezultatu w przewozach pasażerskich – podsumowuje spółka.

W ocenie WKD o jej popularności przesądziło też rozszerzenie oferty biletowej. – Ne bez znaczenia było również uatrakcyjnienie oferty taryfowej i biletowej kierowanej do poszczególnych grup podróżnych, która miała miejsce głównie w drugiej połowie 2018, tj. zniesienie ograniczenia czasowego dla preferencyjnych przejazdów dla seniorów, wprowadzenie bezpłatnego przewozu roweru w weekendy i święta oraz wdrożenie nowych zasad podróżowania w ramach biletów miejskich na obszarze miast: Podkowy Leśnej i Pruszkowa – zaznacza przewoźnik.

A jak Wy oceniacie funkcjonowanie WKD?

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 16

16 odpowiedzi na “W WKD przybywa pasażerów”

 1. starszy_od_starszych pisze:

  Co za brednie. Przybywa pasażerów, bo na np. na trasie Reguły -Warszawa nie ma innego środka komunikacji. A ta niby rewelacyjna oferta biletowa to żałość i śmiech. W tej je… WKD są najdroższe bilety w Polsce. Bilet miesięczny na jedną (!) stację i 3 minuty jazdy to 95 zł!!!!! To szczyt pazerności. Tyle co bilet nieograniczonej jazdy po Warszawie i II strefie. Kiedy w końcu w tej pier….WKD zostanie wprowadzony wspólny bilet w całej II strefie do Pruszkowa? Pewnie nigdy. Lepiej płacić miliony firmie kanarskiej i nasyłać bandy kanarów, zamiast pobierać opłaty z pewnego wspólnego biletu lub wprowadzić uczciwe opłaty za bilety miesięczne. Chciałem być ekologiczny i odstawić samochód, ale wróciłem do niego, bo jest znacznie tańszy niż WKD.

 2. Rysiu Młodszy pisze:

  „W WKD przybywa pasażerów”…
  A smród na schodach WKD Ochota też jakby większy. WKD powinno rozważyć możliwość wypożyczania pasażerom masek gazowych, bo bardziej śmierdzącego moczem miejsca nie ma chyba w całej aglomeracji warszawskiej.

 3. Mariusz pisze:

  Dla mnie WKD to bajka, czysto, szybko i na czas.

 4. Wspólny bilet pisze:

  Gdzie jest wspólny bilet?

 5. Wilku starszy pisze:

  A co z niebieskimi tablicami które ciągle się psują a na pewno nie działają w trakcie awarii? Ludziny zapuszczaja żurawia na tory: „przyjedzie nie przyjedzie? „oto jest pytanie! Kolejna sprawa brak możliwości płacenia kartą! W XXI w, ćwierć wieku po wprowadzeniu terminali do Polski! Nie osmieszajta się! Powiedział to ja, Wilku starszy, starszy urzędnik, bumelant i huncwot!

  • Wilku Starszy pisze:

   Milcz.
   Podszywie. Prymitywie. Kłamco.

   • Wilku starszy oryginalny pisze:

    ty parszywie!

    • Wilku Starszy pisze:

     Czy moge prosic redakcje o nie publikowanie bobkow intelektualnych tego czlowieka ktory ma ewidentny problem ze soba? Czy uporczywe podszywanie sie pod innego czlowieka nosi znamiona normalnej dyskusji ktorej obecnosc akceptujecie? Czy naprawde wam sie podoba kreowanie takiego chlewu w komentarzach? Ja mu nie bede slow zalowal skoro jego dzialalnosc jest akceptowana. A ze to odstrasza reklamodawcow to juz nie moj problem tylko wasz.

     • Wilku starszy oryginalny pisze:

      Milcz nierobie! Nie wstyd ci urzedasie w godzinach pracy wypisywać kocopoly za publiczne piniadze???!! Prywatnie też jesteś ciapciakiem, pewnie masz 40 lat i dalej mieszkasz na garnuszku u rodziców???!!!

     • Wilku Starszy pisze:

      Nie jestem urzednikiem przebrzydly klamco. Udowodnij to albo zamilcz.
      Tyle jest warte co piszesz, co kozie bobki na pastwisku.

 6. Poldek pisze:

  PKP do śródmieścia około 8 zł wkd 4.80 zł tyle w temacie… Teraz to tylko wkd…

 7. UWAGA! pisze:

  Tymczasem ktoś się podszywa pod WKD i na istniejące adresy wysyła wezwania do zapłaty na nieistniejące tam nazwiska. Jakaś firma krzak z Gdyni. Szkoda, że nie z Cypru lub Nigerii. Wszystko wygląda na naciągaczy. Zwą się Rewizor czy jakoś tak i ślą listy na Katarzynę N. z Pruszkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły