W weekendy rower przewieziesz za darmo

Kolej

Od 1 maja w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej będzie można przewozić rowery bez konieczności zakupu odpowiedniego biletu. Ta „promocja” obowiązuje w weekendy i święta.

– Wprowadzając możliwość nieodpłatnego przewozu roweru w dni wolne w pociągach WKD wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych oraz zgłaszanym w tym zakresie postulatom. Dzięki temu rozwiązaniu staramy się zachęcić osoby mieszkające nie tylko w pobliżu linii WKD, ale także na obszarach od niej oddalonych, do częstszego korzystania z podróży pociągami. – podkreśla Michał Panfil, prezes zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej. – Chcemy ponadto zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu, ułatwiając przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami, przez które przebiega linia „wukadki”. Wszystko to czynimy w ramach sukcesywnie rozwijanej oferty przewozowej – dodaje.

Podróżni od 1 maja nie będą więc musieli kupować dodatkowego biletu na przewóz roweru. Wystarczy, że pasażer będzie miał bilet tylko dla siebie. Warto pamiętać by rower przewozić w miejscu do tego wyznaczonym. W pociągach zamontowane są specjalne stojaki,które ułatwiają bezpieczny i wygodny przewóz jednośladów. 

Przypominamy jednocześnie, że zasady przewozu rowerów w dni powszednie pozostają bez zmian.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.