W weekend zmiana czasu na zimowy

Region

W nocy z soboty na niedzielę (z 26 na 27 października) przestawimy wskazówki zegarów o godzinę do tyłu. Tym samym zacznie obowiązywać tzw. czas zimowy, a my będziemy mogli spać tej nocy nieco dłużej.

Konieczność zmiany czasu dwa razy do roku budzi wiele emocji. Od dłuższego czasu trwa dyskusja, czy w naszych czasach jest to rozwiązanie przynoszące jakiekolwiek korzyści. Wkroczenie w czas zimowy oznacza, że rano wcześniej przywitamy słońce, ale popołudniami szybciej będzie zapadał zmrok.

Możliwe jednak, że to jedna z ostatnich zmian czasu. Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego kraje członkowskie do końca kwietnia przyszłego roku mają zdecydować przy którym, zimowym lub letnim czasie, chciałyby pozostać. Ostatnia zmiana miałaby nastąpić rok później, w 2021 r.

Zanim jednak do tego dojdzie, nadal dwa razy w roku będziemy przestawiać wskazówki zegarów. Najbliższa okazja już w ten weekend.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.