W weekend otwarcie ogrodu botanicznego w Brwinowie

Brwinów

Jak spędzić najbliższy weekend w sposób aktywny? Koniecznie wybierz się w najbliższą sobotę 27 marca na spacer do ogrodu w parku miejskim w Brwinowie. Na gości czeka mnóstwo atrakcji.

Już w najbliższą sobotę 27 marca o od godz. 13.00 nastąpi otwarcie ogród botanicznego w Brwinowie dla zwiedzających.

W parku znajduje się ponad 30 tysięcy roślin, w tym drzew, krzewów, pnączy, bylin oraz traw. Większość z nich stanowią gatunki rodzime. Sprawdzają się one najlepiej w polskim klimacie. Na wiosnę odwiedzający będą mieli szansę odkryć na nowo piękno dawnych gatunków drzew i krzewów owocowych.

W brwinowskim parku botanicznym można będzie podziwiać drewniane rzeźby symbolizujące owoce między innymi kasztanowca, dębu i leszczyny.

W ogrodzie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Na terenie parku wykonawca stworzył edukacyjny plac zabaw dla dzieci. Najmłodsi mogą pobawić się w piaskownicy archeologicznej, gdzie ukryto skamieniałe organizmy. W ogrodzie znajduje się również zegar słoneczny odmierzający czas niezbędny do przejścia zielonego labiryntu.

Park botaniczny to miejsce dla wszystkich mieszkańców Brwinowa. Wykonawca dostosował obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych. Również niewidomi będą mogli poczuć na własnej skórze piękno tego ogrodu. W parku znajdują się tabliczki z napisami w języku Braille`a.

Gmina Brwinów planuje jeszcze wiosną zorganizować wyjątkowe wydarzenie w ogrodzie botanicznym – Jeśli pandemia nie pokrzyżuje nam planów, chcemy po południu w niedzielę 9 maja, w godz. 14.00 – 18.00, zorganizować piknik ekologiczny w odtworzonym parku miejskim w Brwinowie – informuje Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów – Trudno dzisiaj powiedzieć, czy to się uda, ale na wszelki wypadek już teraz zarezerwujcie sobie czas w swoich kalendarzach – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “W weekend otwarcie ogrodu botanicznego w Brwinowie”

 1. Olo pisze:

  A co na ten temat powie największa miernota dziennikarska z Regionu . Panie Sławku ? Nie ma o czym . Nikt nic nie obiecał.

 2. Bot pisze:

  I co zakwitło już coś?Miały być gruszki na wierzbie

 3. zegarmistrz pisze:

  —Do Ewa —
  Ogród znajduje się na terenie parku miejskiego (ul.Przejazd) Dojdziesz tam z dworca K.M w prawą stronę i na przejściu wchodzisz w bramę do parku , to będzie tam,w głębi .Pozdrawiam .

 4. Covid pisze:

  Tam jest jedna melina pijaków,i jeden smród, , zze stawu nieoczyszczonego ,po którym pływają kaczki ciekawe kiedy burmistrz dokończy remont ulicy biskupickiej , który już dwa lata czeka , i pamięta czasy komuny

  • Michał S. pisze:

   Burmistrz nigdy nie dokończy remontu ul. Biskupickiej – bo to niewłaściwy adresat pytania.
   Ws. tej ulicy proszę się zwracać do marszałka województwa, bo to jego droga.

 5. ewa pisze:

  zazdroszczę Wam, jestem z Grodziska, tu tylko deweloperka, bloki, segmenty i betonowanie! na jakiej ulicy znajduje się Wasz ogród botaniczny, i jak dojechać z Grodziska, mogę prosić o podpowiedź jak dojechać? Dziękuję

  • As pik pisze:

   No to słuchaj musisz sobie wszystko spokojnie rozpakować i wtajemniczyc czytelników jakim środkiem transportu chciał byś się dostać do tego ogrodu botanicznego

 6. Monika pisze:

  Czy można wejść z psem?

  • Anonim pisze:

   Nie bo zaraz wszystko obsracie i będzie tam syf. To jest ogród dla normalnych ludzi a nie furiatów ze wścieklizną.

 7. stary kocur pisze:

  Nie mogę się doczekać. Przy dobrej fachowej opiece nad parkiem, może on stać się słynny na cały kraj. Powodzenia.

 8. zegarmistrz pisze:

  Brwinów pięknieje

 9. Magda pisze:

  Czy wolno z psem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły