W tych placówkach uruchomiono szczepienia na odrę

Pruszków

Pruszkowski sanepid podał listę placówek, w których można zaszczepić się na odrę. To reakcja na wystąpienie ogniska tej choroby w powiecie pruszkowskim.

Od kilku dni informacje o przypadkach zachorowania na odrę elektryzują mieszkańców powiatu pruszkowskiego. Na tym terenie zanotowano ich kilkanaście i jak uspokajają służby sanitarne, sytuacja wydaje się być już opanowana. Mimo to sanepid w Pruszkowie uruchomił dodatkowe szczepienia. Kto może z nich skorzystać? Kryteria są bardzo jasno określone. — Dzieci nieszczepione z bezpośredniego kontaktu z dziećmi/osobami chorymi, dzieci szczepione jedną dawką szczepionki z bezpośredniego kontaktu z dziećmi/osobami chorymi, osoby dorosłe nieszczepione z bezpośredniego kontaktu z dziećmi/osobami chorymi, dzieci nieszczepione (brak dokumentacji szczepień) spoza kontaktu z dziećmi/osobami chorymi — informuje inspektorat sanitarny.

Punkty szczepień znajdują się w następujących punktach: Piastów -„Piastun” ul. Reja 1, Raszyn- Centrum Medyczne Raszyn, ul. Pruszkowska 52, Nadarzyn – Przychodnia ZOZ przy ul. Sitarskich 3, Brwinów — Przychodnia „Alfa” ul. Powstańców Warszawy 8, Michałowice – Res-Med, ul. Ludowa 7, Pruszków – Zdrowie, ul. Drzymały 19/21.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.