W szkole pojawiła się winda

Brwinów

Prace w gimnazjum przy Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie idą pełną parą. Efekty są widoczne – pojawiła się winda, niedługo będą również toalety.

Brak toalet w budynku gimnazjum brzmi jak absurd, jednak to nie żart. W brwinowskiej placówce podobnych „kwiatków” jest więcej. Gmina w końcu zajęła się sprawą i zamierza dostosować budynek do potrzeb uczniów. 

W placówce zamontowano windę, która łączy wszystkie trzy kondygnacje gimnazjum oraz parter budowanej hali sportowej. Problem w tym, że podobne udogodnienia powinny pojawić znacznie wcześniej. – Pierwsza winda w brwinowskiej Jedynce staje się faktem… Co prawda, powinna zostać zaprojektowana i wykonana w ramach inwestycji budowy gimnazjum w latach 2006-2007, ale wówczas zapomniano o konieczności zapewnienia dostępu osobom niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich do wszystkich trzech kondygnacji budynku.  W efekcie w 2007 roku oddano do użytkowania budynek, do którego nie doprowadzono pochylni nawet na parter, nie wspominając o przyziemiu i pierwszym piętrze, co później kilka razy wiązało się z koniecznością zmiany organizacji szkoły, gdy któryś z gimnazjalistów złamał nogę: wówczas jego klasa miała zajęcia przeniesione na parter sąsiedniego budynku szkoły podstawowej… – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Dodatkowo w ramach modernizacji przebudowano szklany dach. W upalne dni na piętrze w budynku panowały iście tropikalne warunki. Uczniowie mogą odetchnąć, gdyż to już tylko wspomnienie.

Teraz pozostaje czekać jedynie na łazienki. Dotychczas gimnazjaliści korzystali z tych w budynku szkoły podstawowej. – Obecnie trwają prace w łączniku pomiędzy budynkiem gimnazjum a nową halą sportową. W efekcie, na początku października gimnazjaliści zyskają dostęp do nowej klatki schodowej a docelowo, wiosną 2017 r., również do trzech łazienek – podaje Kosiński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.