W szale zakupów uważajcie na kieszonkowców

Region

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia na ostatniej prostej. Przed nami intensywny tydzień zakupów, a w tym pędzie łatwo paść ofiarą kieszonkowców lub drobnych złodziei. Policja apeluje o zachowanie ostrożności.

„Okazja czyni złodzieja” to powiedzenie tyleż stare, co prawdziwe. I właśnie w okresie przedświątecznym możemy się o tym boleśnie przekonać. Liczba spraw, które mamy do załatwienia, zakupów, miejsc, które trzeba odwiedzić, to wszystko sprawia, że w biegu stajemy się mniej ostrożni. – Bardzo często zdarza się np. że w trakcie zakupów do wózka wrzucamy torebki czy kurtki, jesteśmy nieuważni, skupiamy się na tym co mamy kupić, a nie na tym, żeby nic się nie stało – mówi podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

– Ogarnia nas szaleństwo zakupów. Jesteśmy w jednym miejscu, a myślami już w kolejnym. Wszędzie tłok, pełno ludzi. Dźwigamy kolejne torby z zakupami, kolejny raz płacimy, kolejny raz wyciągamy portfel, kluczyki od samochodu itd. Niestety okres gorączki przedświątecznych zakupów to doskonałe warunki do działania dla złodziei kieszonkowych. Dla nich te dni są bardzo „pracowite”. Wykorzystują tłok, bądź też sami go umiejętnie tworzą. Korzystają z naszego pośpiechu i rozkojarzenia – zaznacza asp. sztab. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej w Grodzisku Mazowieckim.

Policja przypomina, że złodzieje mają swoje sprawdzone sposoby, a ofiarę obserwują. Sprawdzają jak reaguje na przypadkowy kontakt, zwracają uwagę gdzie chowa portfel czy kluczyki do samochodu. Dlatego warto pamiętać o kilku zasadach. Pieniądze najlepiej chować w wewnętrznych kieszeniach kurtki, torbę lub plecak trzymać przed sobą, nie pozostawiać ich we wspomnianym już zakupowym wózku. Jeśli już musimy mieć przy sobie większą kwotę gotówki, najlepiej rozdzielić banknoty na mniejsze pliki. A w sytuacjach, które budzą niepokój prosić o pomoc mundurowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “W szale zakupów uważajcie na kieszonkowców”

 1. zgred pisze:

  Kieszenie puste z powodu drożyzny. Świąt nie będzie.

 2. Dr.Huckenbush pisze:

  Jeśli chodzi o Święta, to zakupy chyba nie są najważniejsze w tym wszystkim. Tylko sprzedawcy na tym żerują, że w amoku klienci zakupią każde gó..o po zawyżonej najczęściej cenie…..

 3. Ano pisze:

  Tak tak za tej władzy nie bardzo da się coś skubnąć,trzeba żyć uczciwie do czego niektórzy nie są przyzwyczajeni.

 4. Halina pisze:

  Najbardziej trzeba uważać na władzę. A to podwyżki podatków, a to wzrost kosztów wywozu śmieci, a to strefa płatnego parkowania. Najbardziej zaś skubie rząd PiS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły