W Strzeniówce mają powstać baseny letnie

Nadarzyn

Ogłoszono projekt budżetu gminy Nadarzyn na rok 2021. Jedną z najciekawszych inwestycji, które mają być zrealizowane w przyszłym roku jest budowa basenów letnich. Obiekt rekreacyjny ma być utworzony przy ulicy Działkowej w Strzeniówce.

Gmina Nadarzyn nie ma warunków do tworzenia miejsca przeznaczonego do wypoczynku letniego nad wodą. Na jej terenie nie ma odpowiednich akwenów do kąpieli, które spełniłyby warunki sanepidu.

Ocieplający się klimat dał jednak natchnienie urzędnikom. Ze względu na coraz dłuższe i cieplejsze lata powstała koncepcja budowy basenów letnich.

Utworzono już plan funkcjonalno – użytkowy, zakładający realizację: trzech basenów zewnętrznych wraz z pomostami, wodnego mini placu zabaw w basenie dziecięcym, dwie zjeżdżalnie wodne, całorocznego pawilonu świetlicowego z kawiarenką, boiska do piłki nożnej plażowej, boiska do piłki siatkowej plażowej, dużego jacuzzi na 8 osób, przebieralni wraz z toaletami, pawilonu technicznego, pawilonu dla obsługi, systemu natrysków monitoringu i nagłośnienia, terenu do plażowania, dwóch parkingów, oświetlenia, ogrodzenia terenu, systemu komunikacyjnego.

W przypadku, gdy pomysł zyska akceptację radnych, ogłoszony będzie przetarg na wybudowanie obiektu rekreacyjnego.

Inwestycja ma być realizowana według reguły projektuj – buduj.

Władze planują oddać do użytku basen we wtorek 1 czerwca 2021 roku. Miałby to być prezent na dzień dziecka dla najmłodszych mieszkańców gminy Nadarzyn.

Władze oszacowały wartość budowy kompleksu basenowego na kwotę od 4,2 do 4,8 miliona złotych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 16

16 odpowiedzi na “W Strzeniówce mają powstać baseny letnie”

 1. BRAWO pisze:

  Pruszków przebija wszystkich bo wymieniają po raz trzeci alejki w parku Kościuszki.
  W parku Żwirowisko to możecie posiedzieć na zimnych ławkach ze stali bo miasto nie stać na deski.

 2. ha ha pisze:

  najbardziej brakowało nagłośnienia, może będzie w Warszawie słychać

 3. Łukasz pisze:

  A kiedy będzie basen kryty? W Nadarzynie ogólnie nic się nie dzieje…

 4. obecna... pisze:

  Wspaniała wiadomość,życzę samych najpiękniejszych dni w trakcie budowy.
  Powodzenia!

 5. bobas pisze:

  We wtorek 1 czerwca 2021 r. ha ha ha…

 6. bubu24 pisze:

  Pomysł dobry, ale termin 30 czerwca 2021 na otwarcie kompletnie nierealny. Jak będzie w tym terminie projekt i pozwolenie na budowę to już będzie cud. Tu niestety nie zastosuje się żadnej „specustawy” tylko obowiązują zwykłe procedury budowlane.

 7. Radek pisze:

  Najpiekniejszy basen jaki widzialem to w slowackim Popradzie! Ma widok na szczyt Gerlach podczas kapieli !!!

 8. FD pisze:

  W Pruszkowie władze mają tyle kasy, że w głowach im się poprzewracało. Zdemolowali place zabaw w jednym z parków, żeby na ich miejsce wybudować nowe! Wiele gmin chciało by mieć u siebie taki plac, który u nas zniszczono. Tu chyba nie chodzi o interes mieszkańców, tylko wykonawcy.

  • Grabarz pisze:

   Przypomnij sobie lata 2004 – 2018. Mieszkańcy w odpowiedzi na prośby o inwestycje, przebudowy, remonty z dofinansowaniem z funduszy UE najczęściej słyszeli od ówczesnych włodarzy litanię „a po co?”, „przecież to już jest”, „zobaczymy”, „nie da się”. Jedyne, na co mogli liczyć, to śmiechu warte propagandowe broszurki w skrzynkach pocztowych. Najlepiej nic nie robić i biernie się przyglądać. Najważniejsze jest koryto. Za czasów Jasia Niedasia to dopiero było życie.

 9. pis to dno pisze:

  Pandemia, kłopoty finansowe, a więc zróbmy basen z którego nikt nie skorzysta w 2021 bo pandemia, a mamy tyle kasy że walniemy baseny zostawiając dziurawe drogi, po co komu kostka czy asfalt lepiej gruntowa droga

  • Ola pisze:

   Pandemie to masz w głowie !

  • paca pisze:

   Zamknij się śmierdziuchu! Ja chcę żyć godnie i chociaż w weekendy luxusu zaznać a nie cała kasę oddawać na zapomogi dla meneli takich jak ty!!!

  • zly pisze:

   Moze nie ma pandemii koronaświrusa…?

  • Mieszkaniec pisze:

   Odkryte baseny nie są chyba najpilniejszą i najbardziej potrzebną inwestycją dla mieszkańców tej gminy. Podzielam pogląd, że drogi dziurawe i nieoświetlone, ścieżek rowerowych wciąż mało, brakuje przedszkoli… Można by tak wymienić bez liku. Baseny odkryte – gratuluję kreatywności. Zapewne będą otwarte 4-5 miesięcy w roku, koszt ich utrzymania sięgnie zenitu, a postępująca degradacja okolicy (samochody, dzikie wysypiska, etc) na pewno podniosą walor estetyczny tej inwestycji. To tak świetny pomysł jak dotacje dla oczek wodnych PAD jako remedium na susze w Polsce 😀

 10. Zapora pisze:

  Brawo to mi się podoba!!! To jest przykład dla gm. Michałowice remontują i czyszczą zalew w Komorowie, a nie potrafią zrobić kompieliska przy tym zalewie. WSTYD !!!

  • Grabarz pisze:

   Całe szczęście, że nad zalewem w Komorowie nie utworzono żadnego kąpieliska. Nieuki po wiejskich podstawówkach z elementarnymi brakami w wykształceniu nie byłyby w stanie zrozumieć postanowień regulaminu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły