W środę Strajk Kobiet również w Grodzisku

Grodzisk Maz.

W najbliższą środę również mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego wyjdą na ulice. by protestować przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja eugeniczna jest sprzeczna z konstytucją.

W minioną niedzielę ulicami Pruszkowa przeszedł marsz „WPR w walce o kobiety”. Wzięło w nim udział blisko 1000 osób. Kolejny marsz zaplanowano na najbliższą środę. Jego uczestnicy będą protestować przeciwko orzeczeniu jakie wydał Trybunał Konstytucyjny w ubiegłym tygodniu. TK uznał, że aborcja ze względu na wady płodu jest sprzeczna z konstytucją. Do tej pory, w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu, można było przerwać ciążę. Decyzja Trybunału podważa funkcjonujący w Polsce od wielu lat tzw. kompromis aborcyjny.

W środę na ulice wyjdą również mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego. Tu marsz rozpocznie się o godz. 19.00 przed budynkiem Sądu Rejonowego przy ul. Bartniaka.

Organizatorzy opisują plan protestu:

Plan jest prosty:
– spacerujemy wokół budynku sądu od 19 puszczając marsz imperialny,
– śpiewamy modne w ostatnich dniach hity,
– podziwiamy i prezentujemy plakaty z hasłami z którymi się utożsamiamy,
– nie obrażajmy funkcjonariuszy policji,
– idziemy w stronę siedziby biura pewnej „cudownej” partii i zapalamy przed jej wejściem znicz.
Nie dajmy się zastraszyć i nie dajmy powodu do zatrzymań czy mandatów!
Spacer w grupach max 5 os i oczywiście w maseczkach.

Aktualne informacje o marszu w Grodzisku znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 52

52 odpowiedzi na “W środę Strajk Kobiet również w Grodzisku”

 1. maciek pisze:

  strajkujcie ile wlezie ! zostanie wam in vitro bo żaden normalny chłop nie skuma się z pustakiem etc.. . współczuję waszym mężom bo użerają się z uszkodzoną obrzydliwie starą zmywarką . wasze miejsca zajmą fajne kobiety ze wschodnich przyjacielskich krajów .potrafią się gustownie ubrać , mają figurę i wiedzą co to takt i dobre wychowanie . swoje miejsce już wybrałyście – ulicę , tam zostańcie . nawet pasują wam spacery wzdłuż pobocza i wymachiwanie torebką . uwaga 18+ https://www.sadistic.pl/hopa-hopa-na-tik-toka-vt528056.htm

 2. PITEK 39 pisze:

  Pała i gaz Wystarczy Gonić to k..o

 3. Babcia pisze:

  Dziewczyny walczcie o swoje! Macie prawo rodzić i powinnyście mieć również prawo wyboru . Nigdy nie wiadomo jak życie sie potoczy , czy zawsze będziemy zdrowe , wybór jest naszą koniecznością. To każda kobieta indywidualnie z partnerem powinna podejmować decyzję o dziecku i własnej rodzinie. Mam 60 lat i ja miałam wybór ! Była możliwość dokonania aborcji i co??? nigdy z tego wyboru nie skorzystałam , bo nie musiałam!!!! To właśnie jest wolnosć i demokracja!!!

 4. Urjel pisze:

  Manipulacja i indoktrynacja

 5. Polka pisze:

  a tu ciągle wiara i wiara!!! nie tylko chrześcijańska wiara istnieje na tym świcie!!poraz kolejny takim tekstami właśnie upodobniacie się do islamistów! niedługo zaczniecie eliminować tych co są niewierzący lub innej wiary.

 6. Polka pisze:

  Drodzy obywatele co mają te biedne kobiety do wyborów PIS? Bo zapewne nie dzięki nim wygrał a zwolennikom 500+ Kobiety nie walczą o aborcję a o prawo głosu…niech każdy sam w zgodzie ze sowją wiarą i sumieniem ma prawo wyboru czy donosić ciąże i patrzeć jak jego dziecko umiera męczarni albo żyje tak przez całe życie czy pozwolić mu odejść na etapie życia płodowego…to bardzo trudny wybór…Sama nie wiem jak bym postąpiła i nie oceniam nikogo.. Ale dajcie prawo wyboru. Posłuchajcie jak w Polsce wygląda aborcja jak podchodzi się do takiej pacjentki, myślicie, że to bułka z masłem? kiedy odmawiają Ci wszystkiego kładą wśród rodzących i ładują niewinną istotę do kubła? To tez jest bolesne dla kobiet!!!!

 7. gorszy_sort pisze:

  @Werona – jaka ty jesteś tępa i głupia…. ale czego oczekiwać od wyznawcy pisu, no czego?

 8. dr inż. pisze:

  Faceci – zamknąć japy! Pierwsi do komentowania, a jak dziecko się rodzi chore albo wręcz umiera to pierwsi spieprzacie. Nie macie prawa decydować za kobiety, bo to one noszą dzieci w brzuchu. Nikt normalny nie zabija dziecka, tu chodzi o ściśle określone sytuacje.

  Wypieprzać z pisem i kościołem – najgorszą zarazą dzisiejszych czasów!

 9. macica pisze:

  Bez smyczy baby puścić i robi hałas

 10. as pisze:

  To jest ruch neomarksistowski, który domaga się pełnej liberalizacji aborcji, zabijania. Ich dzieci, te nie wyskrobane,będą ich skazywać na eutanazję.

  • Anonim pisze:

   Raczej twoje ciebie jak zobaczą jaki jestes głupi w porównaniu do tych kobiet które walczą o siebie.

 11. Paweł Waldek pisze:

  Moja wieloletnie czytanie WEPR-u dziś dobiega końca. Jestem katolikiem i stanowisko redakcji mnie skrajnie bulwersuje. Żegnam ozięble!

 12. olo pisze:

  bałem się Islamizacji Polski a teraz czekam z ustęsknieniem .Oni pokażą tym rozwydrzonym babom gdzie ich miejsce

 13. Xxxxx pisze:

  Paca protestuje na ulicy rozkłada pośladki.

 14. 1312 pisze:

  Paca to pacan

 15. paca 🏳️‍🌈 pisze:

  Paca to ciepły kolega on też jest za aborcją bo go nie wyskrobali.

 16. grodziski patryjota pisze:

  a gdzie komentarz lewackiego kaznodziei paca do paca dodam n

 17. Bo tak pisze:

  A będzie protest obrońców tch potencjalych usuniętych dzieci?

 18. Bolo pisze:

  Jedni głupi publikują a inni organizują czemu ma to wszystko służyc czego uczymy swoje dzieci.Agresji przekleństw i nienawiści a przede wszystkim tego że dzieci chore można zabijać bo mają wadę straszne… Kobiety planujcie się jak nie chcesz dziecka nie uprawiają seksu

  • Ja pisze:

   To jest tak głęboka myśl, że nie mogę wypłynąć na powierzchnię

  • Anonim pisze:

   A jeżeli kobieta chce dziecka ale nie do końca podoba jej się że jeżeli akurat ona będzie ta jedna na milion której się urodzi kupka mięsa bez połowy mózgu, to nikt jej nie pomoże i zmarnuje sobie w ten sposób życie? Przypominam że w Polsce nie ma aborcji na życzenie.

 19. Yok pisze:

  Pisowce sprzedaliście Polskę za 500 PLN. Każdemu pisowcowi mogę napluć w twarz.

 20. Anonim pisze:

  Ja się za tych protestujących modlę, ponieważ przyjdzie taki czas, że wszyscy musimy stanąć przed Panem.
  Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian
  Bracia:
  Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana.
  Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi.
  Dlaczego więc ty potępiasz swego brata? Albo dlaczego gardzisz swoim bratem? Wszyscy przecież staniemy przed trybunałem Boga.
  Napisane jest bowiem: «Na moje życie, mówi Pan, przede Mną klęknie wszelkie kolano, a każdy język wielbić będzie Boga». Tak więc każdy z nas o sobie samym zda sprawę Bogu.

  • Yok pisze:

   Wyłącz tą pisowską tv i nie słuchaj proboszcza. Włącz myślenie.

  • Anonim pisze:

   No chyba że pokaże się że sw Paweł jest tak realna postacią jak Batman i wtedy ten czas nie przyjdzie. Albo okaże się że zamiast Pawełka jest Abdul z nie za dużym ale grubym siusiaczkiem i droga do zbawienie biegnie prosto przez twój odbyt.

 21. Anonim pisze:

  To straszne że rząd próbuje załatwić taka sprawę licząc że strajkujący przeraża się koronawirusa i nie będą walczysz o swoje. Szkoda że rząd nie pomyślał ile to dzialanie rządu spowoduje więcej zachorowań i zgonów.

 22. dsdas pisze:

  Znowu te idiotki będą blokować pół miasta? Do lasu zapraszam strajkować, albo pod sejm jak sie nie podoba. Same wybrałyście taki rząd i 500+ zamiast normalności to teraz siedzieć cicho

  • Anonim pisze:

   Do lasu to górników wygon strajkować. Wybrałeś PiS to masz 500 zł i nieprzejezdne drogi na własne życzenie.

 23. Gość2 pisze:

  Szanowne Panie Feministki.
  Przed środową manifestacją z chęcią zapoznałbym się z opinią jakichś prawników konstytucjonalistów, którzy wykazali, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności przepisów aborcyjnych z konstytucją był błędny. Zakładam, że Panie taką opinię widziały i czytały, bo w przeciwnym wypadku zapewne nie brałyby udziału w protestach. Będę bardzo wdzięczny za wskazanie źródła, gdzie mógłby się z takimi analizami prawnymi zapoznać.

  • Ja pisze:

   O kolejny mądry pisze o konstytucji, ale tylko gdy ta się podoba. Ale rok dwa czy trzy lata temu była fe okropna i do zmian…

 24. Juźo pisze:

  W sumie to sluszna sprawa ale tak swoją drogą to do siebie sami miejcie pretensje ci którzy glosowali na te yin-yang dla mniej bystrych (pis, po czy tam ko)
  Może wreszcie te 70% ludzi pujdzie po olej do głowy…
  Pozdrawiam i solidaryzuje się ze strajkiem. Naprawiajcie swoje błędy

 25. Werona pisze:

  Niech pozabija swoje dzieci jak zanczna chorować bo mogą też być ciężarem .albo niech ich dzieci zabija jak ci mądrzy rodzice będą chorzy. Bo tego te dzieci Teraz są uczone obelg braku szacunku do wiary. U muzułmanów za zakłócanie ich kultu religijnego i obrzędów by im łby podcinali nikt by się nie patyczkowal. A poztym jak baba idzie z facetem do łóżka to się musi liczyć że może zająć w ciążę….chyba że te wszystkie panie z piorunami n gembach tego nie wiedzą.Klania się szkoła podstawowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły