W środę otwarcie brwinowskiej Jadłodzielni

Brwinów

Kiosk przy Gminnym Ośrodku Kultury w Brwinowie funkcjonował przez wiele lat jako punkt Totolotka. Teraz stanie się miejscem, gdzie będzie można podzielić się produktami spożywczymi.

Lokalna grupa wolontariuszy Stowarzyszenia Polska 2050 wyremontowała i przystosowała na potrzeby jadłodzielni kiosk przy ul. Wilsona w pobliżu Ronda Kowalskiego, użyczony przez Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie. Przez wiele lat znajdował się w nim punkt Totalizatora Sportowego, a po jego zamknięciu, w czasie modernizacji linii kolejowej i zamknięcia przystanku PKP Brwinów, funkcjonowała tam tymczasowa kasa biletowa. Ostatnio stał opuszczony, ale od środy 28 lipca kiosk służyć będzie jako jadłodzielnia, czyli miejsce gdzie można będzie bezpłatnie zaopatrzyć się w produkty żywnościowe pozostawiane przez osoby, które chcą zapobiegać marnowaniu się jedzenia.

W brwinowskiej jadłodzielni będzie lodówka, a także regały na pieczywo i produkty trwałe, warzywa i owoce. Będzie także skrzynka na torby-bumerangi – każdy będzie mógł przynieść lub zabrać torbę wielorazowego użytku. Obowiązywać będą ogólne zasady foodsharingu, takie jak w kilkudziesięciu innych jadłodzielniach działających obecnie na terenie Polski. Są już znane godziny otwarcia jadłodzielni – od poniedziałku do piątku w godz. 8–20, a w weekendy w godz. 10–16.

Wolontariusze przygotowują się tymczasem na oficjalne otwarcie, które zaplanowali na środę 28 lipca o godz. 17.30. Gościem specjalnym będzie posłanka Hanna Gill-Piątek (Polska 2050).

Grupa inicjatywna włożyła dużo pracy w uruchomienie punktu, ale w dalszym ciągu potrzebni są wolontariusze-opiekunowie, aby otwierać rano i wieczorem zamykać jadłodzielnię i zaglądać do niej, aby sprawdzać porządek i czystość. – Jeśli dołączy więcej wolontariuszy, to rozwiniemy działalność – zapowiada Ewa Kaszowska-Brol z grupy inicjatywnej. Chętni do pomocy mogą kontaktować się przez stronę FB/JadłodzielniaBrwinów lub e-mail: jadlodzielniabrwinow@gmail.com.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “W środę otwarcie brwinowskiej Jadłodzielni”

  1. GUL pisze:

    Pięknie się Polska 2050 wypromowała. Szkoda tylko, że nie za swoje pieniądze! Bo o tym nawet wzmianki w tym artykule nie ma.

  2. Pt pisze:

    Wszystko fajnie tylko, że idea foodsheringu ma być apolityczna. Ciekawe co na to Foodsharnig Polska

  3. Neta pisze:

    Świetna inicjatywa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły