W środę kolejny Strajk Kobiet

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa i okolic po raz kolejny wyjdą na ulice by protestować przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja eugeniczna jest sprzeczna z konstytucją.

W minioną niedzielę ulicami Pruszkowa przeszedł marsz „WPR w walce o kobiety”. Wzięło w nim udział blisko 1000 osób. Kolejny marsz zaplanowano na najbliższą środę. Jego uczestnicy będą protestować przeciwko orzeczeniu jakie wydał Trybunał Konstytucyjny w ubiegłym tygodniu. TK uznał, że aborcja ze względu na wady płodu jest sprzeczna z konstytucją. Do tej pory, w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu, można było przerwać ciążę. Decyzja Trybunału podważa funkcjonujący w Polsce od wielu lat tzw. kompromis aborcyjny.

Środowy protest rozpocznie się o godz. 18.00. Marsz ruszy sprzed Urzędu Stanu Cywilnego. Proponowana trasa przebiegnie ulicami: Kościuszki, Sienkiewicza, Staszica, Plantową, Helenowską, al. Wojska Polskiego, al. Niepodległości, Berenta, Kraszewskiego do
Urzędu Stanu Cywilnego.

Aktualne informacje o marszu w Pruszkowie znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 83

83 odpowiedzi na “W środę kolejny Strajk Kobiet”

 1. pruszkowiak pisze:

  wszyscy od razu do Tworek powinni iść!!!! pandemia jest chyba zapomnieli…

 2. zabawiajcie mnie pisze:

  mam beke ze skloconych polackzow haha lojojo kosciolek lojojojo macica

 3. adam z. pisze:

  aż pójdę zobaczyć tzw. znajome twarze z pruszkowa i okolic . jak patrzę na demonstrantów to wierzcie mi – jestem za aborcją , nawet za eutanazją i proszę was zróbcie to jak najszybciej. żeby żadne z was się nie rozmnożyło i nie przekazało genów następnym pokoleniom . jestem za aby demonstranci nie nosili masek bo będą rozpoznawalni i wirus szybciej ich dopadnie i uwolni nas od propagatorów neo komunizmu z domieszką faszyzmu . pokażcie że macie siłę – zróbcie podobne demonstracje pod synagogą cerkwią lub pod domem zgromadzenia św.jehowy . jaj nie macie czyli odwagi , szczekać każdy kundel potrafi a jak widzę na zdjęciach takich tam mnogo jak mówił tow. stalin – pożytecznych idiotów.
  coś czuję że admin wpis ten puści PO DEMONSTRACJI ?

  • robot pisze:

   Łatwo ci przyszło ujawnienie kruchości swojej wiary

  • Kaczyński pisze:

   Przyjdź na protest. Tylko podpisz się jakoś, żebym wiedział, że to Ty chojraku. Wyłapiesz odrazu ze 2 bomby na łeb i zobaczymy kto ma jaja

  • Anonim pisze:

   Ale przynajmniej autor tego wPISu jest konsekwentny. Jak PISać po polskiemu, to po polskiemu. Jak nie używać wielkich liter, to konsekwentnie, nawet we własnym imieniu. Jak postawić kropkę na końcu zdania, to koniecznie po użyciu klawisza spacja. Jak pisać bzdury, to od początku do końca. A może liczba wielkich liter na końcu ma rekompensować ich brak w pozostałej części tej wypowiedzi? Nawet jeśli tak, nie zmienia to faktu, iż ta wypowiedź pozbawiona jest jakiegokolwiek sensu. Dlaczego tak uważam? Wystarczy sobie odpowiedzieć na jedno pytanie. Czy za odwagę w tym kraju należy uznać protest przed: Cerkwią, Meczetem, czy też Kościołem Katolickim?

  • mocher pisze:

   Dla mnie rewelacyjny pomysł. Wszyscy uczestnicy marszu zgodnie z życzeniem powinni dostać osobistą zgodę na skrobankę i eutanazję od Rządu. Byłoby po sprawie a kraj wolny byłby za jakiś czas od fanatyków tych czynów.

 4. paca pisze:

  Gdyby ministranci zachodzili w ciąże nie byłoby tematu.

 5. paca pisze:

  Ordo Iuris wspomagane finansowo i merytorycznie przez ludzi Trumpa.

  • Retro pisze:

   chyba masz na myśli ludzi takich jam ja, którzy sympatyzują z Trumpem i wpłacają prywatne datki na Ordo Iuris.

 6. Mark pisze:

  Na tych protestach się zarażą ipozdychają ciekawe gdzie ich i jak pochowają bo na cmentarzach katolickich i Księża nie, na pewno będą pogrzebani przez trzaskowskiego a rabiej ich poświęci swoim nasieniem!

  • zgred pisze:

   Jakiś czas temu pruszkowski ksiądz nie chciał pochować ginekologa który robił skrobanki. Zdarzało się że robił zakonnicom. Na prośbę tego księdza.

  • Mocny pisze:

   Brawoo .poza tym niech nie rozklada baba nóg przed facetem żeby ją poniżać to w ciążę nie zajdzie

  • nowoczesna emerytka pisze:

   Zanim poumierają, to kościoły będą świecić pustkami. I to nie o wiarę chodzi a o księży, którzy manipulują ludźmi. Tylko tyle, że obecnie młodzi są wykształceni i rozumni. Księżom i hierarchom chodzi o pieniądze. Nie mają skrupułów, żeby do ludu wyciągać rękę po pieniądze, które następnie wydają na rozpustę, hazard i agencje towarzyskie oraz dorabiają rodziny za nasze pieniądze. Przysłowie „kto ma księdza w rodzie, tego bieda nie ubodzie”. O pedofilii nawet wspominać nie chcę, bo się brzydzę i bym wszystkich pedofili ……….. za krzywdę jaką czynią niewinnym dzieciom.

 7. Zapora pisze:

  Jacy mieszkańcy Pruszkowa i okolic w czyim imieniu piszecie ten artykuł przywieżli was i tych demonstrantów na furze gnoju z waszych wsi do miast żeby się ścierają pozbyć.

 8. Anonim pisze:

  Czy zdajecie sobie sprawę, że protestujecie pod znakami nazistowskich Niemiec?

 9. Kidawa-Końska pisze:

  O 18tej rano czy wieczorem?

 10. Była wyborczyni pisze:

  „Tak mi wstyd, strasznie wstyd, bo…” głosowałam na PiS. W dodatku kilkakrotnie. I rodzinę namówiłam. Też na nich głosowali. Ale już nigdy więcej!!! Tysiące ludzi – rolnicy, górnicy, nauczyciele, lekarze – czują się jak ja zrobieni przez nich w bambuko. Wielka ściema.

 11. Retro pisze:

  Niech mi ktoś spróbuje w środę coś bazgrać po ścianach kościoła. Ręce pourywam.

 12. Yok pisze:

  Wzywam ciemny pisowski lud do refleksji. Mniej TVP1, więcej myślenia.

  • ika pisze:

   więcej telewizji Polskiej a myślenie przyjdzie szybko pozdrawiam

  • Anonymous pisze:

   Ciemni sa Ci ludzie którzy idąc teraz na demonstracje przyczyniaja się na rozprzestrzenianie wirusa. Sytuacja jest mocno dramatyczna w kwestii zakażeń, ale jak widac ludzie rozsądni to „ciemny pisowski lud” – gratutluje, ciekawe jak ten oświecony protestujący lud bedzie spiewał jak ich wirus zacznie wykańczać. Nawet młodzi ludzie nie sa nieśmiertelni…

 13. mieszkaniec pisze:

  Ludzie, skąd w Was tyle jadu i nienawiści do siebie?!? Tak, jest to ważny temat do SPOKOJNEJ dyskusji, ale jestem przeciwny takiemu chamstwu i wulgaryzmowi!

 14. Gość pisze:

  A co to za wiara katolicka która potrzebuje paragrafow nakazu i zakazu.każdy ma sumienie i niech żyje zgodnie z nim

 15. Siłaczka pisze:

  Mocarne muskularne Macice … łączmy się.
  Mieśnie kegla naszą bronią !!!

 16. Gość2 pisze:

  Uwaga lewactwo, zmiana trasy:
  Urząd Sanu Cywilnego – Bolesława Prusa – Al. Jerozolimskie – Partyzantów – Szpital Tworki

  • Mocny pisze:

   Brawo…tak się kończy aborcja każda kobieta traci rozum ……bo ich sumienie nie pozwala potem na normalne funkcjonowanie Tworki to wasze mejsce

 17. Stanisław pisze:

  Kobiety mają rację. Ale czy takie protesty nie spowodują katastrofy w służbie zdrowia? COVID jest wszechobecny, krzyczące osoby, nawet w maskach, jednak dzielą się nim. Obym się mylił, ale za 2 tygodnie będzie katastrofa i będzie nie aborcja a eutanazja chorych, którzy nie doczekają się respiratora …

  • Anonim pisze:

   Będzie katastrofa i PiS liczy że taka linie uda mu się w TVP nakreślić „głupie kobiety wyszły bo protestować i teraz są chore”. Poprzednio było głupi lekarze „niech jadą!” krzyczał polityk PiS który dziś oskarża lekarzy że pojechali zamiast bronić kraju. Prawda jest taka że PiS wie co robi i to tam jest odpowiedzialność. Dobrze wiedzą że odwracanie uwagi od pandemii i próba obwinienia za palenie kobiet (niczym czarownice w czasach średniowiecza) spowodują żony. Ale co ich to.

 18. jacenty pisze:

  do garów baby a nie po mieście sie szlajacie

 19. Teraz Pruszków pisze:

  Dziewczyny, Kobiety, nie dajmy się! Chodźmy na protest! Setkami, tysiącami. Niech do nich dotrze, że nie chcemy rodzić płodów z wadami genetycznymi! Mamy prawo wy-bo-ru!!! Weźmy też ze sobą mądrych mężczyzn. Głupków zostawmy w domach, niech siedzą z piwkiem przed tv albo trzepią…. pianę na tym forum.

  • prostak pisze:

   czyli rodzisz płód a nie człowieka? Wadą genetyczną jest też trisomia(o jeden gen za dużo) czyli zespół Downa, czy to są osoby niesamodzielne? Nazwij ich płodami a nie ludźmi to zobaczysz.

  • vala pisze:

   Najlepiej weźcie kubiety, tych swoich wymoczków, ciotki-klotki, jak scheurig-wielgus.

 20. as pisze:

  „Moje ciało, moja sprawa”, coś tu nie jest tak. Jeśli prawo państwowe aprobuje ten morderczy proceder to jest stroną i to nie jest tzw moja sprawa, czyli między aborterem a matką, która dopuszcza się aborcji. Grzech jest grzechem i ja jako katolik nie będę pomagał i aprobował prawnej możliwości mordowania dziecka bo wtedy mam współudział w morderstwie.

  • Precz z dewotami pisze:

   Ale jako katolik nie pomagasz ani jednej rodzinie z upośledzonym umysłowo dzieckiem. Gratulacje. Nie chcę znać takich katolików. Na szczęście są też inni, tacy, o których Jezus mówił, że do nich należy królestwo niebieskie. A kim Ty jesteś, żeby oceniać? Kto dał Ci takie prawo, bo na pewno nie pochodzi ono z nauk Jezusa.

   • aa pisze:

    Ocenić można obiektywnie nie odnosząc się do konkretnych przypadków. Jeśli prawo na coś zezwala i Ty to popierasz i aprobujesz legalność zabijania eugenicznego to ponosisz współodpowiedzialność za te czyny i automatycznie nakładasz na siebie ekskomunikę. To nie jest dewocja, to jest logiczne myślenie. Jestem wierzący to nie popieram w jakikolwiek sposób takich brudów jak aborcja eugeniczna bo to wymyślił nazizm i stalinizm. Ponadto nie oceniaj czy pomagam czy nie , bo o tym nie wiesz, może właśnie nie raz pomagałem.

    • Anonim pisze:

     To nie jest logiką tylko niezrozumienie i zasciankowoac. Miałoby to sens jakbyś walczył o to żeby ludzią żyło się lepiej, ale ty masz pasję wykazac się i takim kosztem (w końcu nigdy nie będziesz rodzic) zyskać punkty wiary i wypromować się u gwałcicieli jak spoko gość. Chcesz być lepszy to napraw siebie, np. Przestając być idiota.

    • Anonim pisze:

     Nie można ocenić obiektywnie bo religia nie zawiera obiektywnych prawd. Tak długo jak obiektywnie nie oceniłem że twoja religia jest lepsza od innych to nic płynącego z tej religii nie jest obiektywne. To twoje SUBIEKTYWNE odczucie że religia która mówi gwałcenie dzieci jest spoko stanowi dla ciebie kompas moralny.

  • Anonim pisze:

   Rozgonić te chamskie lochy!!! Dość tego!!!

  • Anonim pisze:

   Szkoda że jako katolik nie walczysz tak ambitnie z gwałceniem dzieci – tzn jak sam powiedziałeś – pomagasz i bierzesz udział w gwałceniu dzieci.

   Stosujesz tania wymówkę. Prawo polskie dopuszcza rozwody, ile rozwodowa ty spowodowałeś. Za ile jesteś winny. Jak żyjesz z tym że do tej pory zabijałeś te dzieci i nic nie robiłeś? Gdzie kończy się jurysdykcja twojego grzechu, czy jeżeli czeska kobieta dokonuje aborcji w Czechach to jest to twoja sprawa czy oblizujesz się na myśl o tym jak będą ciachac ten płód i modlisz się żeby lekarz na końcu rzucił nim o podłogę i przygniótł podeszwą?
   Od oceny co jest grzechem nie jesteś ty lamusie. Państwo nie jest zależne od kościoła więc twoja moralnosc moralność nie ma żadnego wpływu. Głosuj sobie ale to jest kobiety ciało i kobiet decyzja – chcesz podporządkować kobiety swoim pokrętnym tłumaczeniem na poziomie pijaka argumentując ego dlaczego pobił sklepikarze żeby ukraść wódkę. Nie idzie ci.

 21. pis off pisze:

  J…ć kaczora dyktatora

  • Anonim pisze:

   Brawo dla ,, bardzo wysokiej” kultury.

   • Nigdy więcej PIS pisze:

    Wujo dobra rada, czy może co gorsza ciocia dobra rada? On jakoś kultury nie ma. Poza tym nawet najbardziej wykształconym i przyzwoitym osobom pchają się te słowa na język. Wypier….!!!

   • Anonim pisze:

    Taka kultura jaki PiS – beznadziejna. Jak mnie menel chciał kiedyś skrzywdzić to my przy…en i kazałem wy…lać. PiS jest niżej więc nie zasługuje na więcej niż menel.

  • eratyk pisze:

   Ty pe..le !

 22. paca pisze:

  Tym razem kucharka Kaczyńskiego usmażyła nieświeże kotlety. Niech będzie to początek wielkiej skrobanki. Te poczwary które nami rządzą mają wady letalne. Precz z nimi.

  • liverpool pisze:

   Wierni ,,oglądacze,,TVN,widzę że wasze sprane mózgi przyswajają tylko słowa typu-s……lać,wy……lać,j…..ać itp.To tylko świadczy o was.Widocznie wynieśliście to z domu.Na szczęście są też ludzie którzy będą bronić prawdziwych wartości.Jakoś nie widzę was w razie wojny jako obrońców POLSKI.

   • paca pisze:

    Bo ty w ogóle niewiele widzisz.

   • Anonim pisze:

    Tak tak obronią nas te same dresy bohaterskie które że sklepów wynoszą produkty nie płacąc. PiS nie jest nic warty więc i kultury nikt nie zachowuje wobec nich. Zresztą czemu ja mam odpowiadać za wojny zrobione nieudolnością pis?

    • karmin pisze:

     Jest zaraza i zapaść gospodarcza a rząd załatwia jakieś moralne sprawy, które nie wpływają na gospodarkę i uzbrojenie szpitali. Najpierw LGBT a teraz aborcja. Wydaje im się, że w czasach Covida nikt tego nie zauważy. Nie mają się czym w tej chwili zajmować?! Dla tego nieważne jakie ja mam poglądy. IDĘ Z WAMI!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły