W sobotę otwarcie nowej sali sportowej przy „piątce”

Grodzisk Maz.

W szkole podstawowej nr 5 w Grodzisku w najbliższą sobotę odbędzie się uroczyste otwarcie nowej sali sportowej.

To jedna z większych oświatowych inwestycji w Grodzisku Mazowieckim. Umowa na budowę nowej sali i przebudowę istniejącego budynku „piątki” podpisana została w czerwcu 2018 r. Teraz możemy podziwiać już efekty przedsięwzięcia. – To bardzo nowoczesny obiekt, który zaspokoi potrzeby szkoły. Do tej pory była tam mała sala, dlatego podjęliśmy decyzję o tym, aby ją powiększyć. Dodatkowo dobudowaliśmy salę do ćwiczeń dla zawodników karate. W tej szkole jest nauczyciel, który jest jednym z najlepszych karateków w Polsce i trenuje dzieciaki, dlatego też zdecydowaliśmy się na takie pomieszczenie – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

– Hala ma rozmiary 30×24 metry. Można ją podzielić na dwa boiska. Umożliwia prowadzenie zajęć wychowania fizycznego na naprawdę wysokim poziomie. Na pewno będzie też służyła jako arena rozgrywek drużyn i klubów, które mamy – dodaje grodziski włodarz.

Przy okazji wyremontowana została duża część szkoły. Wykonane zostały miejsca parkingowe, zjazdy, instalacje wodno-kanalizacyjne i gazowe. Całość kosztowała gminę ponad 9 mln zł.

W sobotę, 11 stycznia, odbędzie się uroczyste otwarcie nowego obiektu. Początek o godz. 13.00 w szkole podstawowej nr 5 przy ul. Zondka.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.