W Ruścu powstanie pumptrack

Nadarzyn / RUSIEC

Gmina Nadarzyn wybrała wykonawcę, który wybuduje tor rowerowy pumptrack i zagospodaruje teren na działce w Ruścu. Niebawem ruszą prace.

Gmina Nadarzyn przeanalizowała oferty złożone w przetargu na projekt i budowę toru rowerowego pumptrack wraz z zagospodarowaniem terenu na działce w Ruścu, w powiecie pruszkowskim. Urzędnicy wybrali najtańszą propozycję. Oferty wahały się od prawie 500 tys. do ponad 700 tys. zł. Magistrat wybrał ofertę firmy PNP Development Sp. z o.o. z siedzibą w Parolach. Przedsiębiorstwo wyceniło swoje usługi na kwotę 480 tys. zł brutto.

Zamówienie dotyczy projektu i budowy toru rowerowego pumptrack i zagospodarowania terenu na działce w Ruścu, w gminie Nadarzyn. Inwestycja powstanie w systemie zaprojektuj i wybuduj.

W ramach zadania powstanie tor rowerowy pumptrack o konstrukcji i nawierzchni bitumicznej. Robotnicy wybudują zjazd z drogi gminnej ul. Górnej w Ruścu. W miejscu inwestycji utworzone będą dwa place odpoczynku.

Na terenie pojawią się elementy małej architektury m.in.: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i tablice informacyjne. Robotnicy odtworzą trawnik i położą trawnik na skarpach toru pumprack. Na obszarze inwestycji pojawi się nowe oświetlenie i monitoring.

Wykonawca będzie miał 5 miesięcy od momentu podpisania umowy na realizację inwestycji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.