W Pruszkowie ruszyło „e-Targowisko”

Pruszków

Pruszkowskie targowiska są zamknięte już od kilku tygodni. Władze miasta chcą pomóc zarówno sprzedawcom, jak i klientom. Dlatego uruchomiono „e-Targowisko”.

Dla wielu mieszkańców Pruszkowa miejskie targowiska to miejsca, w których zaopatrują się w najważniejsze produkty spożywcze. Swojskie jajka, wędliny z lokalnych wędzarni czy mięso od sprawdzonego i zaufanego hodowcy to towar, który trudno znaleźć w marketach.

Niestety w obliczu epidemii władze Pruszkowa podjęły decyzję o zamknięciu targowisk. I choć rząd zalecił otwarcie targowisk oraz wprowadził obostrzenia dotyczące osób obsługiwanych przy targowym stanowisku (trzy osoby na stragan), to w Pruszkowie targowiska nadal są zamknięte.

Do tej pory wielu sprzedawców na ogrodzeniach targowisk wywiesiło tabliczki i kartki z informacjami o dostępności sprzedawanych produktów oraz numerami kontaktowymi. Kłopot w tym, że ogłoszenia są widoczne głównie dla osób mieszkających w pobliżu targowisk. Władze Pruszkowa postanowiły pomóc kupcom w dotarciu do klientów i uruchomiły zakładkę „e-Teargowisko” na miejskiej stronie internetowej.

– Zapraszamy Państwa do naszej nowej zakładki „e-Targowisko”, gdzie znajdziecie kontakty do sprzedawców, których możecie spotkać na Targowisku Miejskim. W każdej z kart przypisanych konkretnemu dostawcy znajdziecie również uporządkowane informacje na temat form płatności i dostawy oraz listę produktów, które możecie u nich zamówić – podkreślają urzędnicy.

e-Targowisko znajdziecie pod tym linkiem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 31

31 odpowiedzi na “W Pruszkowie ruszyło „e-Targowisko””

 1. PIOTR pisze:

  Można zorganizować wszystko, tylko trzeba chcieć. Tu głównie chodzi o handel żywnością, a nie ubraniami.

 2. Chłopek roztropek pisze:

  pan prezydent zamknął targowisko 14 marca w sobotę gdy wszyscy sprzedawcy byli zatowarowani na weekend, skutek połowa towaru do wyrzucenia. Następnie władze targowiska miejskiego zażądały po kilkaset zł opłaty rezerwacyjnej od każdego sprzedającego za miesiąc kwiecień z góry mimo nieczynnego targowiska a pan prezydent podobno rekomendował nie pobieranie tej opłaty , choć powinien to zwyczajnie nakazać podległej mu urzędniczce.Skutek pewna część zaszantażowanych kupców i producentów rolnych zapłaciła a usługa jest niedostępna.Pomimo zaleceń sanepidu dot. zasad funkcjonowania targowisk , apeli premiera i min. rolnictwa nie pojawiła się żadna refleksja ani próba zorganizowania bezpiecznego sposobu pracy na targowisku.Radni miejscy nie podjęli żadnej próby zobligowania prezydentów i kilkunastu etatowych pracowników zakładu budżetowego targowisko miejskie do opracowania bezpiecznego systemu funkcjonowania targowisk na komorowskiej i na żbikowie.Szanowni państwo pobierają pensje za nic nie robienie bo ponoszenie odpowiedzialności i podejmowanie decyzji wymagających kreatywnego myślenia przerasta pruszkowską „elitę”.Nie zdziwię się jeśli kupcy złożą pozew zbiorowy przeciw magistratowi w Pruszkowie o odszkodowanie za utracone dochody z powodu bezprawnego zamknięcia ich miejsc pracy. Do dziś nie pojawił się bowiem żaden akt prawny sankcjonujący powyższe działania

 3. a.m. z Pruszkowa pisze:

  e-targowisko……. po co te bzdury wypisywać , skoro nie są podawane kontakty . Z tych dyrdymał wynika , że aby cokolwiek kupić muszę podjechać na wskazany adres , a w części informacji to powinienem się udać na Berdyczów .
  CHYBA NIE O TO CHODZIŁO . ( gdzie jakiś telefon , e-mail )

 4. kaja pisze:

  Ludzie czy was calkiem pogielo ,wszystkie te produkty mozna kupic w osiedlowych sklepach.Taki problem przeżyć bez targu miesiąc czy dwa? Ogarnijcie sie.

 5. Peter pisze:

  Przestańcie siac medialny ferment pismaki. Nie ma żadnej pandemii nawet epidemii nie ma tylko jedna wielka ściema. Powinni was karać za ten propaganowy syf

 6. PIOTR pisze:

  E targowisko spisane telefony z ogrodzenia. Kpina. W wielu miastach działają targowiska. A u nas pewnie deweloper czaka aż, wykruszą się sprzedawcy.

 7. Mieszkanka Pruszkowa pisze:

  Rozumiem, że mój komentarz jest niewygodny !!!

 8. Bojkot pisze:

  W dzisiejszych czasach bezpieczniej kupować na targu niż w sklepie… Co ten urząd wyprawia!!!

 9. Kanon pisze:

  Na jakiej podstawie prawnej miasto zamknęło targowiska? Pan prezydent prawnik i taaaka wtopa. Jeśli handlujący oskarżą prezydenta, bo na zamykanie targowisk póki co nie ma podstawy prawnej, to się pan prezydent nie wypłaci… Obowiązujące przepisy prawne mówią o maks. 3 osobach do stoiska targowego oraz o maksymalnej liczbie klientów na targowisku – 3 razy tyle, ile jest stoisk. Panie prezydencie, naprawdę jest Pan prawnikiem????

 10. paca pisze:

  2 kilo kapusty kiszonej , 3 kilo ziemniaków, włoszczyzna. Przywieziecie na Bohaterów W-wy ?
  Wątpię w sukces tej inicjatywy chociaż chciałbym się mylić.
  Uważam że można by choć spróbować uruchomić targowisko w okrojonej formule: tylko żywność, środki czystości, sadzonki. Miejsca są numerowane więc np. na przemian parzyste i nieparzyste. Nie twierdzę że to najlepsze rozwiązanie. Wystarczyłoby uruchomić giełdę pomysłów obywatelskich i wybrać najlepsze.

  • Anonim pisze:

   Świetna propozycja…niech Włodarze rozpatrza taki projekt…Nie jestem mieszkanka Pruszkowa ,ale czesto zaopatruje się w artykuły na targowisku…Bedzie.korzysc dla sprzedających i kupujących.. ..

  • Aa pisze:

   Tak działa w milanówku, dzwonisz lub piszesz umawiasz się na godzinę i przywożą pod dom

 11. Petent pisze:

  A kasiorkę Urząd Miasta z e-rolników doi czy to takie działanie obywatelskie?

  • obywatel pisze:

   nierozumiem czemu się każdy czepia osób które prowadzą i handluja na targu w pruszkowie przecież mają pozwolenie od sanepidu odprowadzaja skladki itp jest mieszkanka naszego miasta która od przynajmniej 10 lat oszukuje urzad skarbowy w czasie takiej epidemii nadal robi pierogi w warunkach domowych i wstawaj do sklepu w komorowie po wielu skargach nikt nic z tym nie robi DLACZEGO????? CZY TA PANI MA UKLADY

 12. Piter pisze:

  Może ktoś zrobi listę
  produkt / dostawca / adres albo telefon / ew. numer stoiska

 13. Petent pisze:

  Ale dlaczego zamknęli, skoro Morawiecki i Szumowski podali konkretne wymogi dotyczące targowisk…? A włączniki do sygnalizacji świetlnej na Pogodnej r.Prusa nadal nie oklejone…

  • Ktos pisze:

   A co da oklejenie przycisków? Jak ci rura pięknie i zalewa mieszkanie to też krzyczysz do konkubiny „Grażyna nas tu zalewa a grzejniki nadal są nie włączone.”

 14. LOKALNY DOSTAWCA pisze:

  Tyle płaczu na internecie, że rolnicy nie mogą sprzedawać płodów rolnych a jak jest akcja RIR gdzie można podać swoje dane za darmo to raptem 4ch rolników się zgłosiło z całej Polski !!! LOKALNY DOSTAWCA: https://rir.info.pl/lokalny-dostawca/

  • a.m. pisze:

   I TO JESZCZE BEZ PODANYCH KONTAKTÓW ( np . telefon ) , wszyscy sobie robią JAJA

   • Robert pisze:

    Od kilku dni próbuje się przebić do różnej maści mediów i urzedow z własną inicjatywa niestety bezskutecznie. Nikt rozmawiać nie chce. A chodzi o internetową platformę do składania zamówień. Która jest gotowa i darmowa ale niestety nikt nie chce pomóc jej naglośnić

 15. sceptyk pisze:

  nie, no, na serio??? po dwóch tygodniach? bo co? prezydentowi skończyły się kartofle? Ogarnijcie się. Mieszkańcy już od dawna mają telefony i kontakty do „swoich” dostawców i kupują od nich żywność. Gdyby czekali na reakcję miasta to by z głodu zmarli. Jednym zdaniem: rząd-1, miasto-0.

 16. xxx pisze:

  Bardzo dobry pomysł. Coś konkretnego dla tych którym brakuje prawdziwego targowiska i co bardzo ważne dowóz do domu.

 17. Klient pisze:

  Brakuje numerów stanowisk z targowiska stacjonarnego. Nie znam imion i nazwisk sprzedawców. Znam numery stanowisk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły