W Pruszkowie mamy jedną z najlepszych lodziarni na świecie!

Pruszków

Tak, tak dobrze widzicie. Jedna z pruszkowskich lodziarni zajęła 42. miejsce w zestawieniu 100 najlepszych lodziarni na świecie. Łatwo się domyślić, o którą chodzi. Oczywiście to lodziarnia „Quattro si”.

Firma Carpigiani zajmująca się produkcją specjalistycznych maszyn do lodów postanowiła stworzyć Ranking 100 najlepszych Lodziarni na Świecie (Top 100 Best Gelato Chefs 2020). Biorąc „pod lupę” lodziarnie z całego świata pod uwagę brane były takie czynniki jak: wyniki osiągięte przez lodziarnie w konkursach np. Gelato Festiwal, uzgodnione i anonimowe wizyty testowe, degustacje oraz opinie klientów.

W pierwszej 50-tce tego zestawienia znalazła się pruszkowska lodziarnia „Quattro si”, czyli lody od Włocha. Chociaż ten nasz popularny Włoch Peter Bertoti jest… Węgrem włoskiego pochodzenia. Jak Peter trafił do Pruszkowa i czemu otworzył lodziarnię? Okazuje się, że miał dość świata korporacji. Postanowił otworzyć własny biznes. Z wielu pomysłów padło na powrót do rodzinnych korzeni. Jego rodzina we Włoszech prowadziła właśnie lodziarnie. Peter przyznaje, że wiele przepisów na lody serwowane w „Quattro si” to „rodzinne” receptury z tamtych czasów.

Dowodem na to, że 42. miejsce w rankingu jest zasłużone są gigantyczne kolejki, które latem ustawiają się do lodziarni. I nikt nie narzeka, że musi długo czekać, bo warto!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 30

30 odpowiedzi na “W Pruszkowie mamy jedną z najlepszych lodziarni na świecie!”

 1. Lodożerca pisze:

  Najlepsza lodziarnia na świecie znajduje się w Krakowie. To Lodziarnia Galicyjska. Mają lody, niektóre smaki oparte na dziewiętnastowiecznych recepturach. Niebo w gębie.

 2. wesnay pisze:

  trzeba być niespełna rozumu żeby stać w długiej kolejce po loda tylko dlatego że ktoś rzucił tekst że tam są dobre lody. Większosc ludzi nie rozróżniłaby lodów z innej lodziarni od tych z jasnej.
  JAdłem kilka razy, złe nie są, ale jeśli mam stać w długiej kolejce to wolę zjeść gdzieś idziej.

 3. turirek pisze:

  Bardzo smaczne lody i naturalne smaki, mogłyby być trochę mniej słodsze. Szkoda że tak daleko od Centrum miasta

 4. Fajnie pisze:

  Gdzie to się znajduje?

 5. Wawa pisze:

  Nic w pruszkowie nie macie najlepszego na świecie.
  No może poza biedą i codziennym uprzykrzaniem się swoją obecnością
  STOLICY.

 6. robot pisze:

  najlepsza lodziarnia jest w nowej stacji 😉

 7. Piastowianin pisze:

  Zawsze tam chodzimy z całą rodziną.Pychota.

 8. Gość pisze:

  Bywałam ,jadłam…… za słodkie ,ulepek.Aż pewnego razu podjechal samochód z powidłami proszku komponentani do lodów—i te kartony wnosili do lodziarni .A ja myślałam ,że to super naturalne a to na proszkach a dodana tylko woda i do krecenia i mrożenia.Odechcialo mi się lodów.Czasami się przełamuje aby zaspokoić łakomstwo i wpadłam na lody do parku przy tętni.Jest gdzie usiąść i lody są mniej słodkie i smaczne.

  • Koment pisze:

   Do lodziarni wnosili te rzeczy? Dziwne bo lody wyrabia się przeważnie w innych miejscach a do lodziarni dowozi się tylko gotowe wyroby. Ktos reklamuje chyba inną lodziarnię :). Kiedyś pyszne i naturalne lody byly w Jadowie. Zawsze dostępne tylko 4 te same smaki. Nie wiem jak jest teraz bo już dawno nie byłam.

  • Marcin pisze:

   a pesteczki w lodach malinowych, truskawkowych, czarnej porzeczki i innych też są z proszku? bzdura, nie wysilaj się na wymyśloną „krytykę” bo każdy kto tam przychodzi, wie jak fajnie smakują te lody i jakie są treściwe oraz jaki jest ciekawy wybór smaków szczególnie owocowych.

 9. Tomek pisze:

  Przepyszne lody gratulacje obsługa super . To jest przykład że można zrobić cudowne lody w super cenie

 10. RADEK pisze:

  Tylko kiepsko ze w brzydkim miejscu jest w Pruszkowie !

 11. Anka pisze:

  Super!!!Polecam!!!
  MEGA!

 12. Meeg pisze:

  Byłam naprawdę w wielu miejscach na świecie. Ale te lody są bajeczne. Inne jak wszystkie. Wraca się chętnie. Zawsze!

 13. Gregor pisze:

  A ja za tymi lodami nie przepadam. Mdłe jak dla mnie

 14. Anonim pisze:

  Klasa sama w sobie

 15. toba3 pisze:

  Najlepsze lody jakie jadłem w swoim 60-cio letnim życiu. Oczywiście oprócz BAMBINO!!!

 16. Anonim pisze:

  Lody jak lody

 17. Dorotka pisze:

  Byłam. Próbowałam. Powrócę. Lody są genialne!!!

 18. Nick pisze:

  Gratulacje;) pyszne lody

 19. Fan lodów Quattro Si pisze:

  To jedna z tych przyjemności którą nam jeszcze nie zabrała pandemia . Warto czekać na te lody . Najlepsze jakie jadłem i to w moim rodzinnym Pruszkowie . Wspaniale jest czytać o takim sukcesie . Myślę , że jakby do kryteriów oceny dorzucić jeszcze „wysokość ceny i jakość obsługi” byłyby na pierwszym miejscu na świecie 🙂

 20. Fan lodów pisze:

  Brawo. Tylko mniej cukru dodawajcie.

 21. xd pisze:

  a po co komu lody jak nie mozna jeść legalnie na dworzu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły