W Podkowie rozdają „koperty życia”

Podkowa Leśna

W podkowiańskim urzędzie miejskim rozdawane są zestawy z „kopertą życia”. Celem kopert jest pomoc osobom starszym, przewlekle chorym, samotnym i niepełnosprawnym.

Co zawiera „koperta życia”? Sama koperta jest wykonana z tworzywa sztucznego i jest zamykana na zatrzask. W środku znajduje się karta informacyjna, plastikowa karta ICE (in case of emergency/w razie wypadku – do noszenia w portfelu) oraz naklejka na drzwi lodówki z numerem alarmowym 112.

W kopercie należy umieścić wypełnioną kartę informacyjną. Na karcie obok podstawowych informacji, jak dane osobowe czy numer pesel powinny znaleźć się dane na temat stanu zdrowia, przebytych chorobach, przyjmowanych lekach i alergiach. Jest też miejsce na podanie numerów kontaktowych do najbliższych. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

Najlepiej schować kopertę w lodówce. A na jej drzwiach umieścić specjalną naklejkę. Kopertę można schować w innym miejscu, ale trzeba pamiętać o jego odpowiednim oznaczeniu.—Kartę informacyjną należy umieścić w widocznym i dostępnym miejscu. Umożliwi to służbom medycznym, a także policji, straży pożarnej, straży miejskiej czy służbom socjalnym szybki dostęp do podstawowych informacji o potrzebującym, szczególnie, kiedy kontakt jest utrudniony, np. z powodu wypadku lub zasłabnięcia.
Informacje o stanie zdrowia zebrane w jednym miejscu ułatwią pracę służb ratowniczych, pozwolą na postawienie jak najszybszej diagnozy i zastosowanie trafnego leczenia. To ważne czynniki, które mają ogromny wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta – podkreślają urzędnicy z podkowiańskiego magistratu.

„Kopertę życia” można odebrać osobiście w urzędzie miasta w pokoju nr 7, gdy niemożliwe jest osobiste odebranie, chęć posiadania koperty można zgłosić telefonicznie pod numerem 22 759 21 16; Koperta zostanie dostarczona pod wskazany adres przez pracownika urzędu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.