W Podkowie kręcą „Wojenne dziewczyny”

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna zmieniła się w plan zdjęciowy. Na ul. Lilpopa filmowcy kręcą sceny serialu „Wojenne dziewczyny”.

Miasto z uwagi na zabytkowy charakter często zmienia się w plan filmowy. Tym razem pojawiła się ekipa popularnego serialu, który w marcu tego roku zadebiutował w Telewizji Polskiej, a jego reżyserem jest Michał Rogalski. „Wojenne dziewczyny” przenoszą nas do czasów II wojny światowej, głównymi bohaterkami są trzy młode kobiety: Ewka, Irka i Marysia. – Każda z nich pochodzi z innego środowiska a ich losy łączą się w okupowanej Warszawie. W realizacji możemy znaleźć nie tylko nasze znajome krajobrazy, ale i wnętrza przedwojennych podkowiańskich willi – opisuje na swoim blogu burmistrz Podkowy Artur Tusiński.

Jak wyjaśnia włodarz wykonywanie zdjęć na terenie gminy przynosi zyski. – Promocja poprzez film jest jedną z najefektywniejszych w dzisiejszych czasach. Współpraca miasta z branżą filmową układa się dobrze. Filmowcy ponoszą opłatę za zajęcia pasa drogowego, co w skali roku jest dodatkowym zastrzykiem finansowym dla Podkowy. Koszty eksploatacyjne związane z realizacją zdjęć i koszty obsługi planu pokrywane są przez producenta – podaje Artur Tusiński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.