W Piastowie powstanie PSZOK

Piastów

Na terenie Piastowa powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Miasto otrzymało dofinansowanie na jego budowę.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to miejsce gdzie m.in. odbierane są segregowane śmieci. W Piastowie taki obiekt ma powstać na jednej z działek zlokalizowanych przy ul. Poniatowskiego.

Miasto na budowę PSZOK-u otrzymało dotację w wysokości blisko 1,9 mln zł. Niebawem zostanie podpisana umowa dofinansowania, a następnie miasto ogłosi przetarg na budowę infrastruktury PSZOK. To jednak nie wszystko. W ramach inwestycji wykonana zostanie również przebudowa ul. Poniatowskiego. PSZOK ma zacząć działać w lipcu przyszłego roku.

– To długo oczekiwana inwestycja. Dzięki niej mieszkańcy Piastowa będą mogli w dogodnym dla siebie dniu i godzinie dostarczyć do PSZOK odpady komunalne takie jak odpady wielkogabarytowe, budowlane i rozbiórkowe, przeterminowane chemikalia, zużyte opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także zużyte baterie i akumulatory – informuje piastowski magistrat.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.