W Piastowie grasują włamywacze

Piastów

Mieszkańcy Piastowa na facebookowej grupie ostrzegają się nawzajem przed złodziejami, którzy włamują się do mieszkań sposobem „na klamkę”. Sprawdzamy co w tej sprawie mają do powiedzenia policjanci.

– Miałam dziś sytuację, że ktoś łapał za klamkę u mnie w mieszkaniu, puknął w drzwi czyt coś takiego więc podchodzę i sprawdzam przez wizjer kto to. W momencie kiedy tam zerkam gaśnie światło niby, ale to widać, że ktoś zasłania ręką. No cóż, jestem prawie pewna, że to był złodziej – pisze na Facebooku jedna z internautek.
 
Sprawa została niejednokrotnie opisana na facebookowej grupie „Piastów – forum mieszkańców”. Temat ten poruszaliśmy również i my na początku stycznia, wówczas jak usłyszeliśmy od policjantów, z domu przy ul. Dworcowej skradziono biżuterię. Ponadto 7 stycznia jeden z mężczyzn zastał na swojej posesji kobietę w sportowym stroju, został zaatakowany przez nią gazem łzawiącym. Kobieta uciekła.

Otrzymaliśmy też telefony od zaniepokojonych piastowian. – Jakoś kilka tygodni temu słyszałam o tych włamaniach i na początku wydawało mi się, że to miejska legenda. Ale podobno zdarzyło się kilka włamań. Sprawę potraktowałam poważnie gdy cztery dni temu ktoś szarpał za klamkę od moich drzwi wejściowych. Ewidentnie ktoś próbował się dostać do mieszkania, ale po chwili uciekł. Warto mieć się na baczności, złodzieje wchodzą po cichu do środka i zabierają cenne rzeczy z przedpokoju. Zamykajcie drzwi! – ostrzega Janina.

Postanowiliśmy ponownie zwrócić się do policjantów i spytać: Co aktualnie dzieje się w tej sprawie? – Od początku stycznia tych włamań na terenie Piastowa było sześć. Nie jest to, póki co, alarmująca liczba. Funkcjonariusze cały czas pracują nad sprawą tych włamań – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Zatrzymano dwie osoby, które mają związek z tą sprawą. Ale obecnie nic więcej nie mogę powiedzieć, trwają policyjne czynności – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.