W Parzniewie powstanie przystanek

Kolej

W ramach modernizacji podmiejskiej linii nr 447 na odcinku Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki wybudowany zostanie przystanek kolejowy w Parzniewie. To ogromne udogodnienie dla mieszkańców.

„Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco”. W tym przypadku chodzi o przystanek kolejowy. Utrzymując się w klimacie muzyki Golec uOrkiestra w rejonie ulic Przejazdowej i 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej obecnie jest „łyse pole”. Zaczęło się od planów. – W 2014 roku zostało wykonane opracowanie Rezultatów Studium Wykonalności dla projektu „Prace na linii kolejowej Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki”. Jednym z wariantów inwestycyjnych była budowa przystanku osobowego Parzniew. W 2015 roku w trakcie przygotowań do modernizacji podjęto decyzję o budowie nowego przystanku – podaje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Od słów trzeba przejść do czynów. Umowa na modernizację linii 477 została podpisana (informujemy o tym obok), we wrześniu start prac. Także w Parzniewie, gdzie pojawi się przystanek. – Będzie to obiekt z jednym peronem dwukrawędziowym, tak jak np. w Pruszkowie, o długości 200 metrów. Będzie wyposażony w wiaty, ławki, tablice informacyjne, system dynamicznej informacji pasażerskiej. Wybudowane zostanie także przejście podziemne umożliwiające sprawne i bezpieczne dojście na peron – przedstawia Karol Jakubowski.

Przystanek będzie ułatwieniem dla mieszkańców Parzniewa, którzy obecnie muszą dojeżdżać do stacji w Brwinowie lub Pruszkowie. Z myślą o komforcie pasażerów zostaną stworzone przejście podziemne oraz parking.

– Przejście podziemne będzie wybudowane tuż za przejazdem tymczasowym w Parzniewie po jego zachodniej stronie. Wejścia/wyjścia z przejścia podziemnego będą od ul. Przejazdowej i ul. Solidarności. Obiekt ten będzie w pełni przystosowany dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się jak i dla matek z dziećmi – zostaną zbudowane windy – prezentuje przedstawiciel PKP PLK. – Zaplanowaliśmy 30 miejsc parkingowych dla samochodów i trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych. Zamontowane będą także stojaki rowerowe – dodaje.

Szacunkowy koszt budowy obiektu to 6 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.