W oczekiwaniu na windy

Region

Niektórzy załamują ręce, gdy słyszą hasło „windy na dworcu PKP.” Ich funkcjonowanie w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim pozostawia wiele do życzenia. Problem goni problem. W Pruszkowie na uruchomienie wind trzeba poczekać, w Grodzisku już działają.

Sytuacja z windami wielu osobom spędza sen z powiek. Na ich uruchomienie trzeba było czekać kilka miesięcy. Zaczęły działać na początku czerwca, jednak ten, kto myślał, że wszystko będzie dobrze mylił się. Miesiąc później z wind nie można było już korzystać. Niektórzy załamywali ręce i liczyli, że to tylko zły sen.

Nic z tego. Rzeczywistość okazała się brutalna, awaria wind stała się faktem. Wszystko przez nieprawidłowości w działaniu rygla do drzwi. – Natychmiast skontaktowaliśmy się z serwisem. Części zostały już zamówione od producenta – podaje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Kolejarze zapewniają, że zależy im na tym, aby pasażerowie mogli bez problemów korzystać z wind. Usterka w Grodzisku została już naprawiona. Teraz czas na Pruszków. – Wczoraj wieczorem uruchomione zostały windy w Grodzisku Mazowieckim. Pod koniec tego tygodnia planujemy uruchomienie wind w Pruszkowie. Zależy nam na tym, aby pasażerowie mogli korzystać z w pełni sprawnych i bezpiecznych urządzeń. Zależy nam także aby windy w Pruszkowie jak najszybciej zostały oddane do użytku – wyjaśnia Jakubowski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.