W Nadarzynie odpady odbierze Hetman. Wartość umowy – 3,5 mln zł

Nadarzyn

Przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wraz z utworzeniem i prowadzeniem PSZOK wygrała firma Hetman, która jako jedyna złożyła ofertę. Ile za odbiór odpadów zapłacą mieszkańcy gminy Nadarzyn?

Hetman będzie odbierał odpady przez rok. Umowa obowiązuje od 1 lipca 2019 r. do 30 czerwca 2020 r. Ważna informacja jest taka, że mieszkańcy nie muszą składać nowych deklaracji. Koszt odbioru odpadów od jednej osoby zamieszkującą daną nieruchomość to 19 zł w przypadku zbiórki selektywnej i 38 zł jeśli śmieci nie są segregowane. Harmonogram odbioru można sprawdzić tutaj.

Odpady zielone będą odbierane dwa razy w miesiącu do 30 listopada tego roku i od 1 kwietnia przyszłego roku do końca obowiązywania umowy. Jednorazowo odbierane będą maksymalnie trzy worki. Jeśli limit odpadów zielonych będzie niewystarczający, to pozostałe worki można odwieźć we własnym zakresie do PSZOK. Zostaną przyjęte bezpłatnie.

W ramach jednej deklaracji można będzie dowieźć do PSZOK odpady budowlane – do 300 kg. Podstawą oddania odpadów budowlanych będzie wcześniejsze zgłoszenie tego faktu do urzędu gminy, w celu weryfikacji przez urzędników i wydania przez nich potwierdzenia, że remont był wykonany we własnym zakresie. Również w ramach jednej deklaracji można oddać cztery zużyte opony.

Odpady wielkogabarytowe odbierane będą sprzed nieruchomości w dwóch terminach: w marcu i wrześniu.

Od 1 lipca 2019 roku nastąpiła zmiana w segregacji odpadów komunalnych. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 roku nałożono na gminy obowiązek zwiększenia liczby frakcji odpadów poddanych segregacji i zmianę kolorystyki worków: czarny – odpady zmieszane, brązowy – bioodpady, niebieski – papier i tektura, żółty – tworzywa sztuczne i metale, zielony – szkło.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “W Nadarzynie odpady odbierze Hetman. Wartość umowy – 3,5 mln zł”

 1. Dolejlama pisze:

  Przynajmniej PSZOK macie na miejscu. Z Ursusa z jedną oponą trzeba jechać 15 km na Siekierki (i z powrotem), a jak Siekierki zamknięte to na Tarchomin (50 km w obie), albo uśmiechać się do kogoś znajomego z Piastowa. Zielone na razie bez limitu.

 2. mieszkaniec pisze:

  a w Piastowie 25 zł i 44 ,można..można.

 3. MM pisze:

  BIOodpady dwa razy w miesiącu. Kto będzie chciał trzymać obierki z ziemniaków i skorupki jajek przez DWA tygodnie… Super zachęta do segregacji. Szczury i muchy witajcie!

  • bsk pisze:

   Ja wam zazdroszę. W gminie Brwinów odpady bio są wywożone raz w miesiącu a worków max 2. U was 6 i możecie za darmochę odwieść przy nadwyżce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły