W Mikołajki otwarcie lodowiska w Piastowie

Piastów

We wtorek, 6 grudnia, odbędzie się uroczyste otwarcie lodowiska w Piastowie. Na małych miłośników jazdy na łyżwach czekają mikołajkowe upominki.

Przygotowania idą pełną parą. Jeszcze dziś w piastowskim urzędzie miejskim odbędzie się odprawa, na której omówione zostaną ostatnie szczegóły. A już we wtorek na tafli pojawią się pierwsi łyżwiarze. – Zapraszamy wszystkich we wtorek o godz. 17.00. Na co dzień lodowisko będzie czynne od godz. 10.00 do 20.00, z godzinną przeprwą technologiczną od 14.00 do 15.00 na czyszczenie tafli – mówi Jerzy Derlatka, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piastowie.

Z lodowiska na terenie stadiou Piasta dzieci będą mogły korzystać za darmo. Dla dorosłych prawdopodobnie wprowadzona będzie drobna opłata. To okaże się jeszcze dziś, po ostatniej odprawie. Wypożyczenie łyżew kosztować będzie 5 zł, bez względu na czas użytkowania.

– Mamy już specjalnego pingwinka, dojedzie jeszcze panda. To zwierzątka na płozach, które pomagają dziciom przy nauce jazdy i utrzymaniu równowagi. Pozwalają czuć się pewniej i nie upaść. Dokupiliśmy 15 par nowych łyżew, będę także czteropłozowe dla dzieci w wieku 3-4 lat. W sumie z tymi dziecięcymi mamy 65 par. Te, które były użytkowane w zeszłym sezonie zostały wyprane i spryskane środkiem bakteriobójczym – wyjaśnia Derlatka.

Podczas wtorkowego otwarcia lodowiska zostanie również rozstrzygnięty konkurs dla mieszkańców na projekt iluminacji świątecznej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.