W Michałowicach pojawiła się sikora lazurowa

Michałowice

Rzadki ptak zawitał do Polski. Sikora lazurowa rozgościła się w karmniku na jednej z posesji w Michałowicach – wsi.

Dobra wiadomość dla regionalnych ornitologów. W powiecie pruszkowskim pojawił się skrzydlaty gość o niebieskim upierzeniu. Sikora lazurowa najczęściej osiedla się w regionie północno – zachodniej części Rosji aż do Japonii. Niebiesko upierzony ptak po raz ostatni odwiedził Polskę 16 lat temu. Sikora lazurowa dotarła wówczas do Białowieży.

W tym roku błękitny upierzony gość postanowił znów odwiedzić nasz kraj. Niebieski ptak szczególnie docenił gościnę przy karmniku w Michałowicach – wsi. Ornitolodzy z Polski i zza granicy obserwowali w ukryciu skrzydlatego gościa.

Większość mieszkańców z Michałowic – wsi z pewnością będzie milo wspominać wizytę sikory lazurowej. Z pewnością wielu z nich pozostawi przysmaki dla kolejnych ptasich gości w okolicznych karmnikach.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “W Michałowicach pojawiła się sikora lazurowa”

 1. Ptasi podglądacz pisze:

  Corocznie odwiedzają też okolice mojego karmnika 1-6szt , rzadko je widuję , wczesną wiosną pojawiają się większe stadka takie po kilkanaście sztuk (chyba odloty) . Wabi je ruch innych sikor , są ostrożne i szybko uciekają . Ostatni raz widziałem je 13.01.2022 (Czekanka k/Siewierza) , piękne ptaki !

 2. Izabela pisze:

  U mnie są ok 6 sztuk !!! Okolica Bielska Białej . Dzielą się z bogatkami , modraszkami , mazurkami , kosami i …dzięciołem

 3. Anonim pisze:

  Widziałem w lesie Chojnowskim 20 lutego wieś Grochowa

 4. Lenka pisze:

  Piękny ptak

 5. Anonim pisze:

  Hmmm, nic nadzwyczajnego. U mojej znajomej w Żurawicy od kilku dni pokazują się trzy sztuki codziennie rano w karmiku

 6. bar pisze:

  Błąd! W północno-wschodniej części Rosji!

 7. Gospodarz pisze:

  Trza ją ugościć żeby została na dłużej

 8. ptasiek pisze:

  Jakieś 30 deko słonecznika rozsypuję codziennie w wielu miejscach żeby coś się dostało także tym mniej zaradnym. Małe ptaszki mają małe karmniki więc sierpówki i gołębie im nie wyżerają. Wróble, bogatki, sikorki modre, dzwońce się stołują. Tańszych nasion nie jadają. Rudziki wyginęły bo gnieździły się nisko w zasięgu kotów. Teraz chyba koty zaczynają ginąć bo zjadają zatrute gryzonie. Tak mój kotek zginął. Nie przychodzą też po sąsiedzku no i szczurek się pojawił.

  • ToTylkoJa pisze:

   Niestety ptaki też giną, coraz więcej idiotów w swoich ogródkach stosuje zakazane specyfiki w tym r…. .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły