W marcu społeczne sprzątanie Parku Potulickich

Pruszków

W pierwszą sobotę marca Stowarzyszenie Wspólnie Pruszków Rozwijamy zachęca do udziału w społecznym sprzątaniu Parku Potulickich.

Tego typu oddolne akcje sprzątania miasta potrafią przynosić świetne rezultaty i mobilizować mieszkańców. W ubiegłym roku z inicjatywy radnego Edgara Czopa ochotnicy uprzątnęli m.in. Skałki przy Parku Żwirowisko i zagajniki w Parku Mazowsze. We wrześniu Stowarzyszenie WPR sprzątało też „Potulika”, a mobilizacja połączona była ze zbiórką charytatywną na rzecz Kacpra Pacaka i Filipa Garnowskiego.

W marcu ochotnicy po raz kolejny chwycą za rękawice i worki w Parku Potulickich. – W marcu powitamy wiosnę 2020. Liczymy, że będzie to piękny, słoneczny i radosny czas. Aby był jeszcze lepszy, pragniemy zadbać o nasze miasto. Zacznijmy od Parku Potulickich. Zapraszamy wszystkich na wspólne sprzątanie naszego ukochanego Parku w Centrum Miasta! Spotkajmy się 7 marca o godzinie 10.00. Dla wszystkich chętnych będziemy mieli przygotowane worki i rękawice. Zadbajmy o wspólną przestrzeń, niech zachwyca nas wiosną i latem. Do zobaczenia! – czytamy w zaproszeniu.

Link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie tu.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “W marcu społeczne sprzątanie Parku Potulickich”

 1. Okolica pisze:

  Cytuję: ” Zadbajmy o wspólną przestrzeń, niech zachwyca nas wiosną i latem.” Taaa, a jesienią i zimą to już wszystko jedno, jak będzie wyglądać. Powinny jeszcze stać tabliczki na trawnikach: Uwaga! Wstęp wzbroniony, psie kupy!

 2. :O -: pisze:

  Czekam na jakieś foty naszego prezydenta.
  Jak wora będzie pakować.

 3. RS pisze:

  Może szanowny redaktor sprawdzi kto odpowiada za utrzymanie czystości w mieście i za co jest rozliczany.

 4. P.M. to porazka pisze:

  A gdzie jest Straż Miejska, która została powołana głównie do dbania o czystość w na trenie miast czy gmin? Gdzie jest firma odpowiedzialna za sprzątanie…mieszkańcy sprzątną…a zgodnie z umową firma która to powinna zrobić, dostanie wynagrodzenie stałe…za pracę mieszkańców.
  Stowarzyszenie…mocno bym to przemyślał…bo coś co działa niezgodnie z prawem i nie jest odpowiednio zarejestrowane nie może się tak nazywać…dlatego są już pod obserwacją odpowiednich urzędów.

 5. SZOK pisze:

  Jak można wykorzystywać dzieci i kazać im sprzątać śmieci po marginesie społecznym i patologi. Niech każdy sprząta po sobie, a tych co nie potrafią się dostosować karać solidnymi kwotami, albo karą przymusowego sprzątania aż się nauczą czystości w miejscu publicznym. Dzieci można integrować w przyzwoity sposób, a nie przy śmieciach.

  • Wilku frasobliwy pisze:

   Dokładnie kolego, w punkt. Dzieci będą sprzątać butle po patolach, a może jeszcze zużyte gumy?! Ale mamy mundrych włodarzy!

  • Okolica pisze:

   Czy będzie na miejscu zapewniona jakaś pomoc medyczna? Co np. w przypadku, gdy dziecko lub dorosły skaleczy się brudną potłuczoną butelką lub pordzewiałą puszką?

 6. Piotrek pisze:

  Czemu wszyscy promujecie FB? Wiele wydarzeń odsyła do facebooka! Firma umoczona jest w wiele skandali (manipulacje, fakenews, wykradanie danych itd.). Tak trudno zrobić prostą stronę np. na jakiejś platformie blogowej?

 7. none pisze:

  Ten park wymaga sprzątania społecznego? A przypadkiem nie powinien być sprzątany przez służby miejskie, które dostają pieniądze na utrzymanie porządku w mieście? Ciekawe, co będzie następne – społeczne sprzątanie chodników? Społeczne odśnieżanie ulic po każdym opadzie śniegu?

 8. Nieznajomość prawa szkodzi pisze:

  Halo, halo Stowarzyszenie Wspólnie Pruszków Rozwijamy: czy doszliście już kto jest Waszym prezesem i ile było Walnych Zgromadzeń w historii stowarzyszenia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły