W marcu rusza rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych

Region

Gminy przygotowują się do rekrutacji na rok szkolny 2020/2021. Niektóre już podają szczegóły m.in. o kryteriach i dokładnych terminach. Wszędzie rekrutacja odbywa się na podobnych zasadach, aczkolwiek są małe różnice.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, rekrutacja na wolne miejsca do placówek przedszkolnych, a także pierwszych klas szkół podstawowych będzie prowadzona drogą elektroniczną. Jednak są też pewne zmiany, o których należy pamiętać. Od tego roku obowiązują nieco inne kryteria rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Zgodnie z nowymi wymogami kandydat powinien być poddany obowiązkowym szczepieniom ochronnym określonym w rozporządzeniu ministra zdrowia.

Te dzieci, które już uczęszczają do przedszkoli publicznych i nowym roku szkolnym również będą kontynuowały edukację w tym samym miejscu, nie biorą udziału w „standardowej” rekrutacji. W takich przypadkach rodzice muszą wypełnić deklarację pozostania w przedszkolu i złożyć ją w placówce, do której dziecko uczęszczało i chce uczęszczać dalej. Niezłożenie deklaracji jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu.

W gminie Grodzisk Mazowiecki rekrutacja rozpocznie się 13 marca – zarówno do przedszkoli jak i szkół podstawowych. Z kolei w gminie Michałowice rekrutacja na wolne miejsca rozpocznie się wcześniej, bo już 2 marca. Tego samego dnia ruszy również w gminie Brwinów, a w gminie Nadarzyn rekrutacja już trwa i zakończy się 13 marca. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronach gmin, choć na ten moment jeszcze nie wszystkie je udostępniają.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “W marcu rusza rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych”

 1. m pisze:

  kiedy rusza w Pruszkowie rekrutacja? ktoś wie bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji

 2. jaaa pisze:

  Te dzieci nie dostaną się do przedszkola z dziećmi szczepionymi i będą chodzić z tymi nieszczepionymi? Jakiś problem?

 3. gość pisze:

  A ja się pytam co z dziećmi które dużo chorują od urodzenia i nie zostały zaszczepione wg. kalendarza szczepień? Mało które dziecko ma wszystko w terminie robione. Nie zostaną przyjęte do przedszkola?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły