W majówkę wzmożone policyjne kontrole

Region

Długi majowy weekend część z nas spędzi na dalszych lub bliższych wypadach za miasto. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu w większym niż zazwyczaj zakresie będzie czuwać policja.

 

Akcja policyjnych kontroli rozpocznie się we wtorek, 30 kwietnia i potrwa do niedzieli, 5 maja. – Policjanci będą sprawdzać trzeźwość kierowców, przestrzeganie dozwolonej prędkości, sposób przewożenia dzieci, dopuszczalną liczbę pasażerów, stan techniczy pojazdów. Do kierowców zwracamy się z apelem o zachowanie rozsądku za kółkiem – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Nie tylko kierowcy mogą spodziewać się czujnego wzroku drogówki. Mundurowi zwracać będą uwagę także na motocyklistów, rowerzystów i pieszych.

Dłuższe wyjazdy, jak te majówkowe to niestety także żniwa dla włamywaczy. Warto więc wcześniej odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie czy dom. Najlepszym systemem alarmowym bywa najczęściej po prostu zaprzyjaźniony sąsiad, którego przed podróżą można poprosić, aby zwrócił uwagę także na nasz dobytek. Nie zaszkodzi też dobre zabezpieczenie okien i drzwi.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “W majówkę wzmożone policyjne kontrole”

 1. Kpt Nemo pisze:

  Ble ble ble. Takie same „wzmożone kontrole policyjne ” miały być w czasie świąt. Przejechałem 400 km i nie widziałem ani jednego patrolu w oznalowanym i ani jednej kontroli policyjnej w nieoznakowanym radiowozie.

 2. Kierowca pisze:

  „Wzmożone policyjne kontrole”, które jak udowadniają liczne statystyki nic nie dają. Służą tylko robieniu szumu w mediach. Wypadki, ofiary, koszty, straty bez zmian. Tylko stała obecność policji i nieuchronność kar dla „mistrzów kierownicy” (albo zwyczajnych debili za kierownicą – jak kto woli) może coś polepszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły