W Grodzisku skorzystasz z bezpłatnego internetu

Grodzisk Maz.

Grodzisk Mazowiecki niebawem dołączy do gmin, w których działa bezpłatny internet. Punkty dostępowe pojawią się w 10 lokalizacjach na terenie całej gminy.

Po Pruszkowie i Nadarzynie również Grodzisk Mazowiecki postanowił uruchomić darmowy internet dla mieszkańców. A ci chętnie korzystają z tej oferty, choć prędkość internetowego połączenia nie jest zawrotna. Z bezpłatnego dostępu do internetu zapewne chętnie skorzystają posiadacze telefonów na kartę oraz młodzież. Nastolatkowie chętnie sprawdzą co nowego na Facebooku lub zamieszczą Snapa.

Hot spoty w Grodzisku pojawią się w 10 lokalizacjach. Gdzie będziemy mogli skorzystać z miejskiego internetu? W Parku Skarbków, na stawach Goliana, stawach Walczewskiego, na terenie Targowiska Miejskiego. Hot spoty zostaną również zamontowane w szkole w Adamowiźnie, Książenicach i Izdebnie Kościelnym oraz w placówkach przy ul. Zielony Rynek i Westfala. Dostępu do miejskiego internetu nie mogło zabraknąć również w innym ważnym punkcie Grodziska, czyli na deptaku.

Kiedy grodziszczanie będą mogli korzystać z miejskiego internetu. – Liczymy na to, że internet uruchomimy w połowie marca – mówi nam Katarzyna Nowak z Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych.

Co ciekawe każda osoba, która będzie chciała skorzystać z darmowego internetu w Grodzisku będzie musiała się najpierw zarejestrować. – To wymóg, który w razie jakiegoś wykroczenia czy nieodpowiedniego zachowania pozwoli nam zidentyfikować daną osobę – dodaje Nowak. – Dodatkowo zastosowanie rejestracji ułatwi użytkownikom ponowne logowanie do systemu miejskiego internetu – zaznacza.

Pewne jest, że punkty dostępowe szybko nie znikną z terenu grodziska. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych. Jednym z wymogów otrzymania dotacji było zapewnienie, że system będzie działał minimum pięć lat. – Nie planujemy likwidacji tego systemu, raczej będziemy dążyć do jego rozbudowy – podkreśla Katarzyna Nowak.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.