W Grodzisku przybędzie terenów zielonych

Grodzisk Maz.

Władze Grodziska Mazowieckiego szukają firmy, która zajmie się zagospodarowaniem zieleni. Nie chodzi tu jednak o koszenie trawy i przycinanie drzew, a o stworzenie 25 zielonych punktów na terenie miasta.

Grodzisk stawia na zieleń. Tak można powiedzieć patrząc na ogłoszony niedawno przetarg. Grodziski magistrat szuka bowiem firmy, która zagospodaruje zieleń w 25 lokalizacjach. Głównie chodzi tu o tereny wzdłuż grodziskich dróg, ale na liście nie zabrakło planów stworzenia skwerów, czy bulwarów.

Jakie lokalizacje znalazły się na długiej liście? Nowa zieleń pojawi się wzdłuż ulic: Nadarzyńskiej , Warszawskiej, Szczęsnej, Dąbrowskiego, Wieluńskiej, Robotniczej, Kleeberga, 3 Maja, Królewskiej, Sienkiewicza, 1 Maja, Bałtyckiej, Żeromskiego, Narutowicza i Traugutta. Zielone miejsca do wypoczynku w formie skwerów lub bulwarów pojawią się natomiast przy Traugutta, Granicznej, Bocianiej i Bałtyckiej.

Warto podkreślić, że z pozoru inwestycja nie wydaje się zbyt kosztowna. W końcu chodzi o posianie traw, stworzenie alejek oraz zasadzenie drzew i krzewów. Jednak wielkość inwestycji wpływa również na jej koszt. – Cieszymy się, bo na zadania dotyczące zagospodarowywania zieleni otrzymaliśmy dofinansowania. Łącznie mówimy o kwocie 8-10 milionów złotych – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Jeśli uda się wybrać wykonawcę już w pierwszym postępowaniu to prace związane z zagospodarowaniem zieleni ruszą w połowie września. Planowany termin zakończania inwestycji to koniec października 2018 r.

Co ciekawe wymienione powyżej lokalizacje to nie koniec inwestycji w zieleń na terenie Grodziska Mazowieckiego. – W przygotowaniu mamy już kolejne przetargi na organizację skwerów i parków. Wśród nich są takie lokalizacje jak ul. Ordona, Daleka czy parki przy Jaśminowej i Bałtyckiej. Tu postępowania zostaną ogłoszone jeszcze w lipcu – podkreśla Benedykciński.

Przypomnijmy. Przy ul. Bałtyckiej ma powstać Park Piłsudskiego. Będzie to miejsce rekreacyjne z ławeczkami i oświetleniem. Istniejący plac zabaw zostanie poprawiony. Centralnym punktem parku będzie okrągły sensoryczny ogród żwirowo-kamienisty z kulistymi rzeźbami wytoczonymi ze skał. Przy nim powstanie ogród różany. Nie zabraknie też siłowni plenerowej. A co znajdzie się w parku przy Jaśminowej? Będą alejki, przy których staną ławeczki. Dla najmłodszych mieszkańców zaplanowano plac zabaw. Nie zabraknie miejsca na spacery z czworonogami. Teren zostanie oświetlony.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.