W dni wolne wybierz się na spacer

Uncategorized

Jeżeli w trakcie świąt lubicie aktywnie spędzać czas, to proponujemy Wam kilka miejsc, do których warto wybrać się na spacer.

Na ulicach wielu gmin znajdujących się w powiatach pruszkowskim i grodziskim pojawiły się świąteczne iluminacje. I tak, w Pruszkowie przy pl. Jana Pawła II zobaczymy m.in. ogromną ramę z napisami „Wesołych świąt” i „Pruszków”. To świetne miejsce żeby zrobić sobie selfie. Tradycyjnie udekorowane ozdobami świetlnymi zostały fontanny. Przed urzędem miasta zobaczycie świecącą choinkę, natomiast na drzewkach przy budynku starostwa, jak i na samym budynku pojawiły się lampki. Na ul. Kraszewskiego, niedaleko biblioteki publicznej ustawiono renifery, bałwanka i choinkę.

Grodzisk Mazowiecki postawił na udekorowanie placu przed Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej. Tradycyjnie dużą choinkę można podziwiać w Parku Skarbków. Jedne z bardziej malowniczych miejsc na mapie Grodziska to Stawy Goliana i Stawy Walczewskiego. 

Ponadto ciekawą ozdobę znajdziecie w Podkowie Leśnej przy stacji WKD – znajduje się tam ogromny świecący paw. Również w tym roku Brwinów postawił na świetlne dekoracje, w parku miejskim znajdziecie dwa wielki niedźwiedzie polarne, pingwina, łódeczki.

Na pewno warto jest odwiedzić Warszawę. To jedno z najpiękniej oświetlonych miast w okresie świątecznym, w całej Polsce. Punktem obowiązkowym są „tańczące” fontanny. Na pokaz z muzyką można wybrać się w jeden z weekendów, o pełnych godzinach: 16, 17, 18, 19, 20 i 21. Piętnastominutowe świetlno-muzyczne pokazy będą się odbywały w każdy piątek, sobotę i niedzielę aż do 28 stycznia 2018 roku o godz. 16, 17 i 18. W dni powszednie fontanny będą się świecić bez muzyki.

Podobnie jak w zeszłym roku warszawiacy i odwiedzający stolicę goście będą mogli przechadzać się świetlnym szlakiem wyznaczonym przez iluminacje wolno stojące. Rozpocznie się on na placu Zamkowym, gdzie stanie najwyższa w Polsce, 27-metrowa choinka, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu i ul. Agrykoli.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.