W Brwinowie pojawią się nowe ścieżki rowerowe

Brwinów

Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na budowę i przebudowę dróg rowerowych oraz ciągów pieszo-rowerowych. Zmiany pojawią się na ul. Wilsona, Sportowej i Sochaczewskiej. Szczegóły w tekście.

Przetarg podzielono na dwa zadania. Pierwsze dotyczy przebudowy ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego w ul. Wilsona i ul. Sportowej w Brwinowie na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką 719 do skrzyżowania z ul. Lilpopa. – Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przebudowie ścieżki rowerowej w ul. Wilsona na odcinku od ul. Lilpopa do ul. Sportowej o długości ok. 473m i szer. 2,0m, przebudowa ciągu pieszo-rowerowego o długości ok. 215m i szer. 3,0m na odcinku od skrzyżowania ul. Sportowej i ul. Wilsona do granicy pasa drogowego drogi wojewódzkiej nr 719 ul. Obwodnica w Brwinowie, budowa ścieżki rowerowej długości ok. 42m o zmiennej szerokości w zakresie 1,5m – 3,0m stanowiąca połączenie przebudowywanej ścieżki rowerowej w ul. Wilsona z ul. Sportową zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym i zgłoszeniem wykonania robót budowlanych – napisano w dokumentacji przetargowej.

Ale to nie wszystko. – Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej i uzgodnienie jej  z Zamawiającym oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego w rejonie skrzyżowania ul. Sportowej z drogą wojewódzką nr 719 ul. Obwodnica wraz z przebudową sygnalizacji świetlnej na drodze nr 719 (w tym uzyskanie niezbędnych opinii, zatwierdzeń i braku sprzeciwu do zgłoszenia wykonania robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę), w systemie projektuj i buduj – czytamy dalej.

Zadaniem drugim jest budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi gminnej z Brwinowa do Grudowa, czyli w ciągu ul. Sochaczewskiej. Ścieżka będzie miała długość około 855 m i szer. 3 m. Na krótkim odcinku zaplanowano zwężenie do 2,5 m.

Prace mają zostać wykonane do 17 września.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.