W 2021 r. elektrycznym autobusem po Grodzisku?

Grodzisk Maz.

Na rok 2021 planowane jest wprowadzenie elektrycznych autobusów do grodziskiej komunikacji miejskiej. Wcześniej powstanie stacja ładowania takich pojazdów.

Wracamy do tematu. Przypomnijmy, że gmina Grodzisk Mazowiecki otrzymała 10 mln zł unijnego dofinansowania do zakupu dwóch elektrycznych autobusów, stacji ładownia oraz do kilku mniejszych inwestycji, których celem jest usprawnienie układu drogowego. Postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie jest to zadanie. Część prac budowlanych już trwa, a autobusy mają pojawić się w 2021 r.

– Wielki projekt dotyczący elektromobilności już realizujemy w Grodzisku Mazowieckim. Na ten moment w ramach tego projektu trwa przebudowa skrzyżowania ul. Nadarzyńskiej i ul. Warszawskiej. W przyszłym roku zajmiemy się przebudową skrzyżowania ul. Teligi z ul. 3 Maja, przypomnę, że powstanie tam rondo. Także w przyszłym roku chcemy wybudować stacje ładowania autobusów, natomiast przetarg na zakup dwóch pojazdów elektrycznych planujemy na 2021 rok. Mamy nadzieję, że wtedy też wyjadą na ulice – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Punkt ładowania autobusów ma pojawić się na terenie ZGK Sp. z o.o. nieopodal oczyszczalni miejskiej, natomiast przy ul. Towarowej powstanie zatoka autobusowa wraz z pantografem, który również będzie służyć do ładowania pojazdów. Dofinansowanie zostanie również spożytkowane na rozwój Grodziskiego Roweru Miejskiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “W 2021 r. elektrycznym autobusem po Grodzisku?”

  1. 100hp pisze:

    Mogliby zajezdnię przerzucić na drugą stronę PKp byloby o wiele lepiej i autobusy by nie blokowały ulicy w godzinach szczytu

    • Xiao7 pisze:

      Szkoda że jesteś tak krótkowzroczny. Właśnie Komunikacja miejska jest własnie po to by jak najwięcej osób przesiadło się ze swoich pojazdów przez co zmniejsza się natężenie ruchu. Tym samym przestaniesz odnosić „wrażenie” że autobusy blokują ulice.

  2. Anonimus pisze:

    Miał być przetarg w styczni 2020. Już się zmieniło???

  3. loża@szdercuff pisze:

    Lenin w październiku a koty w marcu.

  4. Adam pisze:

    Jest w tym temacie bardzo ciekawa dyskusja merytoryczna w Klubie Jagielońskim:

    https://www.youtube.com/watch?v=gTKjXKR3GUQ

    Polecam zainteresowanym.

    • Anonim pisze:

      Odradzam. Klub Jegielloński to między innymi konserwatyści od Gowina. Wiadomo, że PiS nie pomaga elektrykom.

  5. Anonim pisze:

    Cholernie drogie, ale konieczne.

    • Poznaniak pisze:

      I trujące. Elektryczne samochody sa bardziej szkodkiwe dla srodowiska niz spalinowe – w calym cyklu zycia produkty (od produkcji az po uzytkowanie) oraz w utylizacji, zwlaszcza ogniwa/akumulatory sa najwiekszym problem. Elektryki sa pchane przez lobby, tak samo jak kiedys pierwsze swietlowki energooszczedne… 😉 Ale ludzie nic o tym nie wiedza, nie chca wiedziec lub celowo nie chca pamietac.

      • Anonimus pisze:

        Co ty gadasz??? One są bardziej ekologiczne niż spalinowe! Dlatego są takie drogie! Świetlówka a Autobus to dwie różnice bardzo duże! 100 razy lepsze będą autobusy elektryczne niż te stare, wysłużone scanie, które dawno powinny być już na złomowisku!!!

        • Poznaniak pisze:

          A sprawdziles co ile trzeba wymieniac ogniwa (akumulatory) i jak toksyczna i niebezpieczna jest ich produkcja (również po czesci z materiałów ropopochodnych) a pozniej utylizacja? A drogie sa dlatego, ze koncerny produkujace spalinowe pojazdy tak szybko nie odpuszcza rynku… To jest biznes a nie ekologia. Ekologia i spoleczna odpowiedzialnosc to tylko ladny papierek, w ktory zawija sie gowno 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły